Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Laptopy dla uczniów z Sieradza

Laptopy dla uczniów z Sieradza


Do najbardziej potrzebujących uczniów z sieradzkich szkół trafią 33 laptopy. Pierwsze z nich już dziś otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu.

 

Pierwszych osiem laptopów trafi do uczniów SP nr 1 w Sieradzu. To Ci podopieczni, którzy nie mają w domu urządzeń, które umożliwiłyby im naukę zdalną. Uczniów wytypowali dyrektorzy poszczególnych placówek.

- Rodzice sygnalizowali, że nie posiadają w domu laptopów czy tabletów. To uniemożliwiało dzieciom właściwą realizację zdalnego nauczania. Laptopy przekażemy w przyszłym tygodniu, w pierwszej kolejności do rodzin wielodzietnych, po wcześniejszej diagnozie wychowawców klas – mówi Beata Adamiak dyrektorka SP nr 1 w Sieradzu.

Po zakończeniu zdalnej, domowej edukacji, sprzęt trafi do szkół. Na jego zakup przeznaczonych zostało 100 tys. złotych. Kwota w całości pokrywana jest ze środków programu grantowego pn. "Zdalna Szkoła" realizowanego w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa.

- Pozostałe laptopy najpóźniej w przyszłym tygodniu trafią do pozostałych placówek w Sieradzu – zapowiada Jadwiga Maciejewska  Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Sieradzu.

Projekt „Zdalna Szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Nabór do programu Zdalna szkoła ruszył na początku kwietnia, łącznie do dyspozycji samorządów jest 186 milionów złotych. Gminy i powiaty mogą liczyć na środki w wysokości od 35 do 100 tysięcy złotych. Ich wysokość zależy od liczby uczniów w danym samorządzie.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Może Cię zainteresować

Grand Prix Sieradza Sport

Grand Prix Sieradza

76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie Inne

76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

Gry i zabawy na świeżym powietrzu Kultura

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Język angielski dla każdego Kultura

Język angielski dla każdego

Komentarze