Post

aktualność

Aktualność Laptopy dla sieradzkich szkół

Laptopy dla sieradzkich szkół

Ponad 30 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z Sieradza. Miasto Sieradz pozyskało na ten cel pieniądze z konkursu grantowego.

Miasto Sieradz pozyskało 100 tys. zł w ramach konkursu grantowego „Zdalna szkoła”, ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Konkurs jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Projekt umożliwi sfinansowanie zakupu 33 laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Sprzęt zostanie użyczony dzieciom wytypowanym przez szkoły. Po zakończeniu epidemii laptopy wrócą do szkół, gdzie będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna.

Projekt „Zdalna szkoła” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Może Cię zainteresować

Samorządowcy w Ministerstwie Rozwoju Inne

Samorządowcy w Ministerstwie Rozwoju

Miasto kwiatów Inne

Miasto kwiatów

Znamy już wykonawcę budowy sali gimnastycznej Edukacja

Znamy już wykonawcę budowy sali gimnastycznej

Wybory Prezydenckie. Jak głosowali sieradzanie w II turze? Inne

Wybory Prezydenckie. Jak głosowali sieradzanie w II turze?

Komentarze