Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

Koronawirus - informacje

Główny Inspektorat Sanitarny, w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, rekomenduje unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.
Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

Wykaz potrzebnych telefonów dostępny jest tutaj:TELEFONY

Komunikaty
26 sierpnia 2021 r.

Ostatni dzień pracy punktu szczepień

Najbliższa sobota, 28 sierpnia, będzie ostatnim dniem działania Punktu Szczepień Powszechnych przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu

- W ostatnim czasie odnotowujemy znaczny spadek liczby szczepień w punktach zorganizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W związku z tym, a także biorąc pod uwagę potencjał punktów populacyjnych, aptek oraz mobilnych punktów szczepień funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego, informuję, że nie ma potrzeby utrzymywania punktów szczepień powszechnych w obiektach należących do jednostek samorządu terytorialnego - pisze w piśmie przesłanym do samorządów Jolanta Kowalik-Gęsiak, Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, która jest jednocześnie pełnomocnikiem Wojewody Łódzkiego ds. szczepień.

Punkt szczepień przy sieradzkiej "dziesiątce" będzie czynny jeszcze tylko w sobotę (28 lipca) w godz. od 8.00 do 18.00.
4 maja 2021 r.

PUNKT SZCZEPIEŃ POWSZECHNYCH - SP NR 10

Punkt Szczepień Powszechnych

Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19.

Kto może się zarejestrować?

Za nami szczepienia kadry medycznej i nauczycieli. Wciąż trwają zapisy seniorów, a w kwietniu ruszyły szczepienia populacyjne. Ze względu na ograniczenia dostaw szczepionek od producentów rejestrację otwieramy stopniowo dla kolejnych roczników. Aktualny harmonogram szczepień znajdziesz tutaj.

Jak możesz się zarejestrować?

Masz na to kilka sposobów:

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wyślij SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień - 531648585

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały wyjazdowe zespoły szczepiące. Jesteś pacjentem leżącym i chcesz skorzystać z takiej możliwości? Sprawdź, jak zaszczepić się w domu.

ADRES

ALEJA GRUNWALDZKA 10

98-200 SIERADZ
2 kwietnia 2021 r.
W kwietniu uruchomione zostaną zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
•    12 kwietnia – rocznik 1962,
•    13 kwietnia – rocznik 1963,
•    14 kwietnia – rocznik 1964,
•    15 kwietnia – rocznik 1965,
•    16 kwietnia – rocznik 1966,
•    17 kwietnia – rocznik 1967,
•    19 kwietnia – rocznik 1968,
•    20 kwietnia – rocznik 1969,
•    21 kwietnia – rocznik 1970,
•    22 kwietnia – rocznik 1971,
•    23 kwietnia – rocznik 1972,
•    24 kwietnia – rocznik 1973.

Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.
Punkty szczepień w Sieradzu.
Dane kontaktowe punktów szczepień  na terenie miasta Sieradza.

SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. PRYMASA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W SIERADZU
ADRES
ul. ARMII KRAJOWEJ 7
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon: 534 844 692 / 531 648 585


SZPITAL WOJEWÓDZKI IM. PRYMASA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W SIERADZU - PUNKT MOBILNY
ADRES
ul. ARMII KRAJOWEJ 7
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon: 534 844 692 /531 648 585


CENTRUM MEDYCZNE PRIMAMED
ADRES
ul. POLSKIEJ ORGANIZACJI WOJSKOWEJ 27A
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon: 43 827 90 50


NZOZ ALFA SPÓŁKI Z O.O. TRES-MED
ADRES
ul. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 10
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon: 43 827 14 41


NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ
PRZYCHODNIA LEKARSKA "ESKULAP" SP. Z O.O.
ADRES
ul. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI 2
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon:  500 139 496


NZOZ "MEDICUS"
ADRES
ul. JANA PAWŁA II 12
98-200 SIERADZ

KONTAKT
Telefon: 798 900 444
16 lutego 2021 r.
Transport (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla:
a) osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
b) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
c) osób powyżej 70 roku życia, mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
Transport, o którym mowa wyżej powinien być realizowany na obszarze danej gminy. W wyjątkowych przypadkach, w szczególności, gdy szczepienie będzie wykonywane poza granicami danej gminy, transport może być realizowany, nie dalej niż:
a) 10 km od granic miasta na prawach powiatu;
b) 20 km od granic pozostałych gmin.
Transport osób niepełnosprawnych ruchowo odbywać się będzie dostosowanymi do tego typu przewozów samochodami Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej w Sieradzu, natomiast inne osoby mające trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać z pomocy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w Sieradzu po zgłoszeniu takiej potrzeby, co najmniej 2 dni wcześniej od wyznaczonego terminu i miejsca szczepienia.
Zasady organizacji szczepień realizowanych w miejscu pobytu pacjenta w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przez wyjazdowe punkty szczepień do pobrania w plikach na dole strony.

11 lutego 2021 r.
Wprowadzamy nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Wsłuchujemy się w głosy przedsiębiorców, ale też jesteśmy w stałym kontakcie z medykami. Ponieważ liczba zajętych łóżek i respiratorów jest teraz na stabilnym poziomie, chcemy wracać do normalności. Robimy to z dużą ostrożnością. Wirus wciąż jest groźny – każdego dnia do szpitali trafiają kolejne osoby z Covid-19. Chcemy uniknąć nowej fali zachorowań. Nadmierne poluzowanie zasad mogłoby doprowadzić do ponownego, dużego wzrostu liczby pacjentów. Dla niektórych Covid-19 jest chorobą śmiertelną. Dlatego otwieramy niektóre placówki, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nowe zasady. Nadal w reżimie sanitarnym

Luzujemy obostrzenia, ale na razie wprowadzamy łagodniejsze rozwiązania warunkowo – na dwa tygodnie. Najważniejsze dla nas są zdrowie i życie Polaków. Dlatego nadal – to bardzo ważne - obowiązują nas wszystkich zasady bezpieczeństwa.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 28 LUTEGO

    Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
    Nadal obowiązuje reżim sanitarny

    Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
    Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
    Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
    Stoki otwarte.
    Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
    Siłownie dalej zamknięte.
    Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
 
Bezpieczeństwo nadal najważniejsze

Koronawirus zaatakował ludzkie zdrowie, ale też i gospodarkę wielu państw na całym świecie. Zależy nam na ochronie życia Polaków. Pamiętamy też o potrzebujących teraz wsparcia przedsiębiorcach. Chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, ale każdy krok należy stawiać rozważnie. Stale przypominamy zatem, to bardzo ważne, że wiele zależy od nas samych. Wirus wciąż jest groźny. Możemy starać się go uniknąć myjące regularnie ręce, zachowując dystans, nosząc maseczki. Także zimą regularnie wietrzmy mieszkania. Te proste czynności mają duże znaczenie.

Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień. Najpierw szczepionki podawane są osobom z ośrodków zdrowia, tym, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie. Szczepimy także seniorów, a w przyszłym tygodniu zaczniemy podawać szczepionki nauczycielom. Na efekty szczepień trzeba jeszcze trochę poczekać, jesteśmy nadal na początku tego procesu. Dlatego teraz – dbajmy o siebie i innych.


14 stycznia 2021 r.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Sam proces szczepień dla zarejestrowanych osób ruszy 25 stycznia.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu na terenie miasta Sieradza. Od 15 stycznia 2021 roku uruchomiona będzie linia telefoniczna informująca o szczegółach dowozu na szczepienia.
Informacje będzie można uzyskać pod nr tel. 43  826 61 68 w godzinach 8.00-15.00, od poniedziałku do piątku.

Harmonogram rejestracji


Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
•    od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
•    od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
Harmonogram rejestracji


Dane kontaktowe punktów szczepień  na terenie miasta Sieradza.

Nazwa podmiotu (RPWDL)
NZOZ ALFA Spółki z o.o. TRES-MED
ul. Krakowskie Przedmieście 10
438271441

Centrum Medyczne PRIMAMED
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 27A
438279050

Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
ul. Armii Krajowej 7
438278251


5 stycznia 2021 r.


Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę punktów, gdzie będą prowadzone szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Na chwilę obecną na liście znalazły się cztery punkty z Sieradza.

1. NZOZ ALFA Spółki z o.o. TRES-MED, ul. Krakowskie Przedmieście 10
2. Zespół Poradni "ZDROWIE" NZOZ w Sieradzu, Aleja Pokoju 7
3. Centrum Medyczne PRIMAMED, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 27A   
4. Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu, ul. Armii Krajowej 7

Pełna lista szczepień (będzie aktualizowana na bieżąco) dostępna jest na stronie - https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien


Szczepionki dla kolejnych grup


Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.


Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

  • zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,
  • zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);
  • zapisać się przez Internetowe Konto pacjenta.


Po rejestracji pacjent dostanie e-skierowanie, a sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień.


Szczegółowe informacje można znaleźć na następujących stronach:
    gov.pl/szczepimysie
    gov.pl/koronawirus


23 października 2020 r.

Od soboty 24 października cały Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Od soboty funkcjonować będą również nowe środki bezpieczeństwa.

O najnowszych obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa opowiedział Mateusz Morawiecki, premier RP, podczas konferencji prasowej.

Od klasy 4 do 8 w szkołach podstawowych obowiązywać będzie tryb zdalny.
Puby i restauracje będą mogły dostarczać tylko jedzenie na wynos. Obostrzenie ma obowiązywać dwa tygodnie z możliwością przedłużenia.
Kolejne obostrzenie to zakaz aktywności, spotkań powyżej pięciu osób w jednej grupie.
Osoby po 70. roku życia są proszone o nieopuszczanie domów. Rząd ma uruchomić jednocześnie program o nazwie "Korpus wsparcia seniorów". 22 5051111 – taką infolinię utworzono dla seniorów, o czym informuje minister pracy i rodziny Marlena Maląg. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.wspierajseniora.pl

Zdaniem premiera, efekty obostrzeń mogą przyjść po 10-14 dniach.
16 października 2020 r.Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sieradzu

43 822-36-85 lub mailowy sieradz@pis.lodz.pl

Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Sieradza 

tel. 43-826-61-16, 43-826-61-65 e-mail: um@umsieradz.pl

Urząd Stanu Cywilnego

tel. 43-826-61-71 do 74

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Zasady organizacji szczepień realizowanych w miejscu pobytu pacjenta w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przez wyjazdowe punkty szczepień. 22.02.2021 docx 32,26 KB 2
2 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii 20.05.2020 pdf 559,01 KB 1
3 Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii 23.03.2020 pdf 344,85 KB 1
4 Zmiany dotyczące obsługi interesantów w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi od dnia 16 marca 2020 roku 16.03.2020 docx 21,15 KB 5
5 Pismo wojewody do Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów - zakaz zgromadzeń 16.03.2020 pdf 245,56 KB 0
6 Polecenie Wojewody Łódzkiego z 12 marca 2020 13.03.2020 pdf 233,42 KB 2
7 POLECENIE WOJEWODY - zawieszenie działalności (zamknięcie) żłobków oraz klubów dziecięcych w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. tworzonych i prowadzonych przez jednostki samorządu t 12.03.2020 pdf 212,97 KB 1
8 POLECENIE WOJEWODY - zawieszenie działalności instytucji pomocy społecznej 12.03.2020 pdf 204,55 KB 5
9 Zarządzenie nr 54-2020 Wojewody Łódzkiego z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa łódzkiego 12.03.2020 pdf 111,49 KB 3
10 Informacja MEN o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych 12.03.2020 odt 21,85 KB 5