Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych

Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim „Polscy poeci dla dorosłych i dla dzieci”. - Zachęcamy młodych i nieco starszych miłośników literatury do podjęcia wyzwania i zaprezentowania zdolności interpretatorskich. Konkurs nie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu, ale na pewno gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny - mówią organizatorzy.

Konkurs skierowany jest do dwuosobowych zespołów rodzinnych z terenu powiatu sieradzkiego, stworzonych przez dziecko w wieku 6-10 lat i dorosłego (jedno z rodziców lub dziadków).
 
Celem konkursu jest budzenie zainteresowania literaturą polską, propagowanie jej piękna poprzez łączenie pokoleń, rozwijanie kultury słowa i sztuki recytatorskiej, doskonalenie umiejętności mówienia i interpretowania tekstów poetyckich, budzenie wrażliwości na piękno języka polskiego.

FORMA KONKURSU, TERMIN I MIEJSCE: Uczestnicy (dziecko i osoba dorosła) nagrywają swoje recytacje za pomocą telefonu komórkowego w formie jednego filmiku bez cięć i montażu i bez użycia rekwizytów, następnie nagrania (do 20 MB) przesyłają drogą elektroniczną na adres : it@pbp.sieradz.pl lub dostarczają na pendrivie wpisując w tytule: KONKURS POLSCY POECI DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI do dnia 20.10.2020 r. (wtorek).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 23.10.2020 roku (piątek) podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Noc Poezji i Muzyki” w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4.

Szczegółowe informacje w załączniku z regulaminem i oświadczeniami oraz na naszej stronie: www.pbp.sieradz.pl
Image by Thought Catalog from Pixabay

Może Cię zainteresować

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Edukacja

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Wyniki egzaminów ósmoklasistów Edukacja

Wyniki egzaminów ósmoklasistów

Kolejne wycieczki edukacyjne Edukacja

Kolejne wycieczki edukacyjne

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy Edukacja

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy

Komentarze