Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Koniec wakacji. Szkoła wróciła

Koniec wakacji. Szkoła wróciła


Ponad 2800 uczniów, w tym niemalże 300 pierwszoklasistów, rozpoczęło nowy rok szkolny w sieradzkich szkołach podstawowych prowadzonych przez miejscowy magistrat

- Chciałbym podziękować uczniom i ich rodzicom, opiekunom, że tak chętnie wybierają nasze szkoły. Szkoły, które są doskonale wyposażone, piękne i przede wszystkim rozwijają uczniów, co chociażby widać po wynikach egzaminów ósmoklasistów, w których to regularnie osiągane są wyniki lepsze od tych ogólnopolskich - mówił , podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Spotkanie było też okazją do złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów oraz pasowania ich na uczniów szkoły, która w 2023 r. obchodzić będzie stulecie swojego istnienia. - Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie i z szacunkiem, z pełnym zaangażowaniem. Widząc jego potencjał i możliwości. Zapewniamy, że dołożymy starań, by dzieci czuły się w naszej szkole bezpiecznie i komfortowo. Liczę na to, że przyjmiecie zaproszenie do współpracy, by wspólnie zmieniać oblicze SP 1, by placówka łączyła tradycje i nowoczesność. By zajęła godne jej miejsce wśród sieradzkich szkół - mówi Piotr Bakowicz, nowy dyrektor "Jedynki".

Paweł Osiewała uczestniczył również w inauguracji nowego roku szkolnego w I LO im.Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, która należy do grona najstarszych szkół w Polsce, której korzenie sięgają XIII w.  - Trafiliście do jedno z najlepszych miejsc do nauki nie tylko w Sieradzu ale i w regionie. Dostaliście ogromną szansę - szkołę, w której pracują wspaniali nauczyciele, którzy będą Wam pomagać przy Waszym indywidualnym rozwoju - podkreślał prezydent w czasie uroczystości w "Jagiellończyku".

Dosyć niespodziewanie rozpoczął się rok szkolny dla najmłodszych klas w Szkole Podstawowej nr 10. Część artystyczną zapewnili... rodzice uczniów klas drugich i trzecich. - Życzę wytrwałości i samych sukcesów. O te z całą pewnością będzie łatwo, bo sieradzkie szkoły podstawowe należą do najlepszych nie tylko w województwie - mówił Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza

Szczególnie nowy rok witano także w budynku "A" Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniów placówki przywitała całkowicie nowa, kolorowa elewacja głównego budynku.
Może Cię zainteresować

Ekoedukacja

Ekoedukacja

Dzień Ziemi w Sieradzu Komunikaty

Dzień Ziemi w Sieradzu

"Bestia" w OSP Sieradz Relacje

"Bestia" w OSP Sieradz

29. spotkanie DKK – „Mam na imię Lucy” Elizabeth Strout Kultura

29. spotkanie DKK – „Mam na imię Lucy” Elizabeth Strout

Komentarze