Post

wydarzenie

Wydarzenie KONCERTY NA RYNKU - LORD BISHOP ROCKS & NEW BONE

KONCERTY NA RYNKU - LORD BISHOP ROCKS & NEW BONEWSTĘP WOLNY

LORD BISHOP Rocks

"Freak" z Nowego Jorku : LORD BISHOP. Człowiek , który większość życia spędza będąc w trasie.
W muzyce grupy LORD BISHOP Rocks słychać wpływy : Hendrixa , Zappy , Jamesa Browna , Tiny Turner , Janis Joplin. W ciągu ostatnich 13 lat grupa zagrała ponad 1.500 koncertów na całym świecie i ma na koncie tysiące egzemplarzy sprzedanych płyt. Od 1991r. spędza prawie całe życie w trasie , bawiąc się na scenie i oczywiście za sceną !
W 2000 r . od czasu kiedy zamieszkał na stałe w Niemczech zagrał setki koncertów w całej Europie m.in.: w Czechach , Holandii , Belgii , Danii ,Irlandii , Hiszpanii , Francji, Węgrzech , Szwecji , Słowenii , Chorwacji , Szwajcarii i Wielkiej Brytanii .Lord Bishop sam określa swój gatunek muzyki jako „sex rock”. Jego sukces to z pewnością duży talent i ciężka praca . Od 1999r zespół wydał 17 albumów.

NEW BONE

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015.
Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m.in.: Bydgoszcz Jazz Festiwal (2009), Hanza Jazz Festiwal (Koszalin 2009), Festiwal Jazz Bez… (Przemyśl, Lwów 2009), Festiwal Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski 2009), JVC Jazz Festival (Legionowo 2005), Sopot Molo Jazz Festival (Sopot 2012), RCK Pro Jazz Festival (Kołobrzeg 2013), Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu (Moskwa, Rosja – 2013), Delhi International Jazz Festival (New Delhi, Indie – 2013), Varna Summer International Jazz Festival (Varna, Bułgaria – 2014).

Zespół występuje w składzie:

Tomasz Kudyk – trumpet, flugelhorn

Bartłomiej Prucnal – alto sax

Dominik Wania – piano

Maciej Adamczak – double bass

Dawid Fortuna – drums

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 19.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 19.05.2020

Radni zdecydowali Rada Miejska

Radni zdecydowali

Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem Gospodarka

Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem

Prezydent z czekiem na 3,9 mln zł Inwestycje

Prezydent z czekiem na 3,9 mln zł

Komentarze