Post

wydarzenie

Wydarzenie Koncert Joscho Stephan Quartett

Koncert Joscho Stephan Quartett

  • Data: 24 sierpnia 2019
  • Godzina: 18:00
  • Data zakończenia: 30 listopada -0001
  • Godzina zakończenia: 00:00
  • Adres: Rynek, Sieradz
  • www.scksieradz.pl
  • Profil FacebookWSTĘP WOLNY

Joscho Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry.

Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.

Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem.

Joscho Stephan zwany jest też często następcą legendarnego Django Reinhardta. Joscho Stephan koncertuje i nagrywa, w czym towarzyszą mu znakomici artyści – gitarzysta Sven Jungbeck, basista Volker Kamp, skrzypek Sebastian Reimann, akordeonista Heinz Hox i wielu innych.

„Swinging Strings”, „Swing News”, „Django Forever”, „Acoustic Live” – to płyty, które w muzycznej biblioteczce każdego miłośnika gitary akustycznej znaleźć się muszą i z pewnością na ich okładkach nie zagości kurz.

„Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo!” – tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach. Często zwany jest także „najszybszym gitarzystą świata”!

Joscho Stephan regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami – Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczy w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Joscho Stephan wykonał dotychczas ok. 70 koncertów w wielu miastach Polski, koncertował m.in. w warszawskim studiu im. Witolda Lutosławskiego i trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej (koncert transmitowany był na żywo przez Program 2 Polskiego Radia). Występował także w salach filharmonii: wrocławskiej, rzeszowskiej, częstochowskiej, koszalińskiej, szczecińskiej i zielonogórskiej.


Może Cię zainteresować

Projekt przebudowy SCK i zakup nagłośnienia z dofinansowaniem Inwestycje

Projekt przebudowy SCK i zakup nagłośnienia z dofinansowaniem

Premiera teledysku.  #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE Kultura

Premiera teledysku. #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE

Sieradz lubię TV - 19.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 19.05.2020

Odwołane wydarzenia w SCK i MOSiR Komunikaty

Odwołane wydarzenia w SCK i MOSiR

Komentarze