Post

aktualność

Aktualność Kompostowniki do odbioru

Kompostowniki do odbioru

Mieszkańcy Sieradza, którzy dołączyli do programu „Kompostuj odpady” będą mogli odebrać swoje kompostowniki. Zanim otrzymają pojemnik, konieczne jest podpisanie umowy i protokołu otrzymania kompostownika.

Umowę można podpisać w dniu odbioru kompostownika w wyznaczonych terminach i miejscu dla mieszkańca. Ważne by była to ta sama osoba, która w urzędzie składała deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wcześniej o konieczności podpisania dokumentów i odbioru kompostownika pracownicy Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska UM Sieradz poinformują zainteresowanych telefonicznie.
Osoby zamieszkałe w n/w rejonach otrzymują kompostowniki w II turze Wydawanie kompostowników dla II tury w dniach 24-25.04.2019 r. w godz. 8.00 - 19.00 na Placu Teatralnym w Sieradzu:
Rejon 2: Dolna, Górna, Kolejowa, Leśna, Letniskowa, Przyjazna, Radziminowska, Rajska, Scaleniowa, Wakacyjna, Wojska Polskiego, Wolska, Zachodnia, Zakładników.
Rejon 4: Chodkiewicza, Czarnieckiego, Hetmana Sapiehy, Jagiełły, Jana Kazimierza, Ketlinga, Kmicica, Królowej Jadwigi, Łabędzia, Nowowiejskiego, Podbipięty, Sadowa, Paszkiewicza, Skrzetuskiego, Sobieskiego, Stefana Batorego, Warneńczyka, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Żółkiewskiego.
Rejon 9 pozostała część ulic: Botaniczna, Browarek, Działkowa, Jaśminowa, Oksińskiego.

Wydawanie kompostowników dla Rejonu 6: 1-go Maja, Boczna, Cegielniana, Ceramiczna, Drewniana, Droga Dąbrowska, Gliniana, Graeve, Krakowskie Przedmieście, Mała, Niska, Nowa, Południowa, Prosta, Słomiana, Spadowa, Stroma, Szkolna, Wysoka, odbędzie się 25 kwietnia w godz. 14.00 -19.00 w budynku OSP Monice ul. Krakowskie Przedmieście 156.

Kompostownik jest zapakowany w pudełko kartonowe o wymiarach 95x29x41, w którym znajduje się Instrukcja jego użytkowania i złożenia. Prosimy o przybycie w wyznaczonym terminie.

W III turze w dniu 29 i 30 maja 2019r. kompostowniki otrzymają mieszkańcy z Rejonów 1,3,8. O terminie i miejscu ich odbioru poinformujemy zainteresowanych w terminie późniejszym.

Osoby, które złożyły wnioski o kompostownik do Urzędu Miasta Sieradza po 27.02.2019 r. otrzymają kompostowniki w ostatniej IV turze z uwagi na konieczność zakupu dodatkowej partii kompostowników. O terminie i miejscu ich odbioru zainteresowani zostaną poinformowani telefonicznie przez pracowników Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza. Planowany termin od 28 maja do 30 czerwca 2019 r.
Urząd Miasta Sieradza nadal przyjmuje zgłoszenia na kompostowniki. Taka informacja pozwoli oszacować kolejne zakupy, także brązowych pojemników na bioodpady (mokre odpady kuchenne) dla osób, które nie będą miały kompostowników.
Dotychczasowy system dotyczący odpadów zielonych (trawa, liście i gałęzie drzew, kora drzew) pozostanie bez zmian. Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości można będzie zagospodarować poprzez przekazanie ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4 lub do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Zielonych, funkcjonującego w okresie od marca do listopada zgodnie z harmonogramem.

Może Cię zainteresować

Odbierz kompostownik Komunikaty

Odbierz kompostownik

Co Sieradz zyskał dzięki UE? Inne

Co Sieradz zyskał dzięki UE?

I Sieradzki Rajd Rowerowy na Orientację. Zapisy Komunikaty

I Sieradzki Rajd Rowerowy na Orientację. Zapisy

Stacja Przeładunkowa Odpadów zamknięta Komunikaty

Stacja Przeładunkowa Odpadów zamknięta

Komentarze