Post

aktualność

Aktualność Kolory Polski. L.Stadt na wzgórzu

Kolory Polski. L.Stadt na wzgórzu


Na sieradzkim Wzgórzu Zamkowym ponownie pojawiły się Kolory Polski. Tym razem można było posłuchać koncertu zespołu L.Stadt wraz Zespołem Wokalnym Teatru Chorea i kwartetem smyczkowym.

Na scenie pojawił się zespół w składzie: Łukasz Lach – wokal/pianino/gitara, Adam Lewartowski – gitarabasowa, Piotr Gwadera – perkusja, Andrzej Sieczkowski – perkusjonalia; oraz gościnnie – Zespół Wokalny Teatru Chorea, kwartet smyczkowy w składzie: Katarzyna Sprawka – I skrzypce, Julia Ziętek – II skrzypce, Maria Tomala– altówka, Edyta Czerniewicz – wiolonczela, a także Tomasz Duda – saksofon, Tomasz Ziętek– trąbka, Dariusz Sprawka – puzon.
W programie koncertu znalazły się utwory z płyty „L.Story”, m.in.: „Oczy kamienic”, „Halo”, „Pozwól zasnąć / Idzie sen”, oraz kompozycje premierowe

„L.Story” to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu (promował ją singel „Oczy kamienic”). - Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie, kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością”.


Może Cię zainteresować

Sieradz geotermia 2.0 Inwestycje

Sieradz geotermia 2.0

Nowe auto dla sieradzkich strażaków Relacje

Nowe auto dla sieradzkich strażaków

Dłuuuugi weekend w Sieradzu Komunikaty

Dłuuuugi weekend w Sieradzu

Ekologicznie przed teatrem Relacje

Ekologicznie przed teatrem

Komentarze