Post

aktualność

Aktualność Kolejne nowe autobusy dla Sieradza

Kolejne nowe autobusy dla Sieradza

Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu wzbogaci się o kolejne nowe autobusy. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na zakup pojazdów klasy MIDI z silnikami diesla Euro 6. 

Zakup kolejny nowych autobusów dla Sieradza jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, które ma pokryć 85 proc. kosztów inwestycji. Jej wartość to 3,1 mln zł. Trzy autobusy, które chce kupić przewoźnik mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6 o mocy minimum 180 KW. To kolejny etap projektu związanego z niskoemisyjną i zrównoważoną mobilnością miejską oraz odmłodzeniem sieradzkiego taboru.

Kiedy nowe autobusy pojawią się na sieradzkich ulicach? Ich dostawy zaplanowano w trzech transzach. Pierwsze dwa autobusy mają trafić do Sieradza jeszcze w tym roku - do 31 października i 31 grudnia. Ostatni ma zostać przekazany MPK najpóźniej do końca marca 2020 r.

Przypomnijmy, że będą to już kolejne nowe autobusy dla przewoźnika z Sieradz. W 2017 i 2018 r. na ulicach miasta pojawiło się już osiem nowych pojazdów Urbino 10 III generacji wyprodukowane przez Solarisa. Koszt ich zakupu wyniósł 8,9 mln zł z czego unijne dofinansowanie pokryło prawie 5,4 mln zł.


Może Cię zainteresować

Drogowe umowy Inwestycje

Drogowe umowy

40 urodziny mostu Inne

40 urodziny mostu

Kompostowniki 4.0 Komunikaty

Kompostowniki 4.0

Sesja Rady Miejskiej. Pracowite obrady Komunikaty

Sesja Rady Miejskiej. Pracowite obrady

Komentarze