Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Kolejne drogi do remontu

Kolejne drogi do remontu


W sieradzkim magistracie rozstrzygnięto przetarg na remont kolejnych dróg w mieście. Nowej nawierzchni doczekają się ulice Błotna, Podmiejska, Kręta i Wiejska

Za inwestycję odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku, które za swoje usługi zaproponowało kwotę 2 439 579,24 zł. W jej ramach przewidziano realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to remont ulic Błotnej (odcinek od ul. Wiejskiej do ul. Ludowej) i Podmiejskiej (odcinek od  ul. POW do ulicy Reymonta). Prace w tym przypadku będą obejmować m.in. rozebranie istniejącej nawierzchni, frezowanie nawierzchni bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, oczyszczenie przydrożnych rowów, regulację pionową studzienek i wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

Ta część zadania, wyceniona na ponad 1,4 mln zł,  jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55 proc.

Przebudowa ulic Krętej (od ul. POW do ul. Wiejskiej) i Wiejskiej (odcinek od ul. Krętej na wysokości posesji nr 8 do ulicy Błotnej wraz z wlotem w ul. Boczną) także obejmuje podobny zakres prac.

Inwestycja będzie wykonana do trzech miesięcy od podpisania umowy.

Może Cię zainteresować

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury. Inne

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury.

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach Inwestycje

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach

Ostrzeżenie przed burzami Komunikaty

Ostrzeżenie przed burzami

Miasto Tysiąca Okien partnerem Sieradza? Inne

Miasto Tysiąca Okien partnerem Sieradza?

Komentarze