Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Kolejne wycieczki edukacyjne

Kolejne wycieczki edukacyjne

Prezydent Miasta zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Sieradza do udziału w  bezpłatnych wycieczkach edukacyjnych do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w dniu 20 września 2020r. (niedziela) oraz do Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 września 2020r. (niedziela).

Uczestnicy wycieczki w dniu 20.09.2020r. odwiedzą Kompleks pałacowo-parkowy w Nieborowie oraz zlokalizowany niedaleko zamek w Oporowie, a także spróbują własnych sił w tradycyjnym lokalnym rzemiośle – warsztatach garncarskich u Rodziny Konopczyńskich. Będzie też okazja przespacerować się z przewodnikiem ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Rawka.

Podczas wycieczki do Rezerwatu Niebieskie Źródła zapoznamy się z nietypowym zjawiskiem, jakim są krasowe źródła o niebieskim zabarwieniu. To dwa wywierzyska oddzielone wyspą. Pulsuje w nich kilkanaście gejzerów, w których drga piasek. Oglądany przez taflę wody, w zależności od pory dnia i pogody, przybiera różne odcienie błękitu.

Spacer po rezerwacie to szansa na relaks dla rodziców i okazja do pozbycia się nadmiaru energii dla dzieci. Dzięki temu, że nie jest to miejsce oblegane przez turystów, bez trudu można natknąć się na kaczki, łabędzie czy kolorowe zimorodki. Skansen Rzeki Pilicy to ciekawe muzeum poświęcone rzece. Jego zbiory są bardzo zróżnicowane. Zobaczymy tu stare młyny wodne, 100-letnią barkę roboczą, przeciwdesantową minę kotwiczną czy wojskowy kuter holowniczy. Uczestnicy wycieczki odwiedzą też Podziemną Trasę Turystyczną "Groty Nagórzyckie".
Osoby chętne do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 16 września (wycieczka do Poddębic i Borysewa) oraz do 23 września (wycieczka do Bolimowa)
- drogą elektroniczną na adres b.rogozinska@umsieradz.pl
- telefonicznie w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/826 61 46.

W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
•    transport komfortowym autokarem,
•    opieka pilota, 
•    bilety wstępu, przewodnika
•    ubezpieczenie NNW Polska 10.000 PLN,
•    opłaty parkingowe,
•    opłaty drogowe

Wycieczki organizowane są w ramach  projektu  „Edukacja przyrodnicza sieradzan 2020” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Może Cię zainteresować

Mianowania i jubileusze Edukacja

Mianowania i jubileusze

Warsztaty z robotyki i programowania. Zaproszenie Edukacja

Warsztaty z robotyki i programowania. Zaproszenie

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych Edukacja

Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych

Komentarze