Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Kolejne ulice do modernizacji

Kolejne ulice do modernizacji

Sieradzki magistrat planuje rozpocząć modernizację kolejnych kilkunastu ulic. - To efekt naszych działań, dzięki którym mamy szansę na wsparcie w wysokości blisko 5 mln zł ze środków centralnych - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent miasta

Na ostatniej sesji, Radni Miejscy zatwierdzili pomysł Urzędu Miasta w sprawie połączenia przebudowy dróg i parkingów przy ul. Andersa, ul. Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich, Braterstwa Broni i podobnej inwestycji przy ulicach Paderewskiego i Daszyńskiego w jedno zadanie. Inwestycja, której realizacja rozpocznie się w tym roku, będzie finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jej wartość to 25 mln zł, z czego dofinansowanie to 95 proc. 

- Dzięki temu możliwe będzie ubieganie się o dofinansowanie zadania "Modernizacja dróg na terenie miasta Sieradza". Wartość tej inwestycji to 5 mln zł a planowane wsparcie z funduszy zewnętrznych to 4,75 mln zł - wyjaśnia prezydent.

W planach sieradzkiego urzędu jest modernizacja nawierzchni kilkunastu ulic, m.in. Ludowej (odcinek od skrzyżowania z ul. Szlachecką w stronę wiaduktu), Miejskiej, Wiejskiej, Liliowej, Konwaliowej, Wakacyjnej, Wypoczynkowej czy Radziminowskiej.

Zakres inwestycji zależy jednak finalnie od wyniku przetargu.Może Cię zainteresować

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach Inwestycje

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach

Duża drogowa inwestycja Inwestycje

Duża drogowa inwestycja

Festiwal recyklingu. Nie ma wakacji od segregacji Inwestycje

Festiwal recyklingu. Nie ma wakacji od segregacji

CPK. Regionalne centrum przesiadkowe w Sieradzu Inne

CPK. Regionalne centrum przesiadkowe w Sieradzu

Komentarze