Post

aktualność

Aktualność Kolejne miejsca pracy

Kolejne miejsca pracy

Przynajmniej 50 nowych miejsc pracy powstanie w Sieradzu. To efekt kolejnej inwestycji, która ulokowana zostanie w sieradzkiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Centrum logistyczne firmy Asclepios wybudowane zostanie do końca przyszłego roku.

- To kolejny dobry dzień dla Sieradza. Dobry z dwóch powodów. Po pierwsze dzisiaj [9 października – red.] podpisany został akt notarialny na sprzedaż ostatniej części gruntu w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Zapusta. Pierwszy powód do radości, to ten, że Sieradz zdobył nowego inwestora, a drugi powód do radości, to fakt, że inwestycje będzie prowadził udziałowiec firmy, sieradzanin. Jest nam miło, że sieradzanie po różnych przygodach z biznesem w świecie, wracają do Sieradza i chcą tutaj inwestować i prowadzić działalność gospodarczą – mówi Paweł Osiewała, prezydent miasta. 

Firma Asclepios, która w Sieradzu posiada już swój oddział, nabyła od magistratu dwie działki o łącznej powierzchni 2,5 ha. Miasto na tej transakcji zyskało ponad 2 mln zł. Choć firma kupiła teren w obrębie sieradzkiej podstrefy ŁSSE, to firma nie wskazywała potrzeby ubiegania się o zezwolenia strefowe, co będzie również korzystne dla budżetu miasta. - Firma rozwija się na tyle stabilnie, że dojrzeliśmy do decyzji, by nie wynajmować już magazynów, ale zbudować swój własne, skąd będziemy dystrybuować leki na cały kraj. Cała inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszym zbudujemy magazyn o powierzchni 10 tys. m kw., w którym będą przechowywane leki. Zatrudnienie znajdzie minimum 50 osób. Po właściwym czasie, zrealizujemy drugi etap, prawdopodobnie większy niż pierwszy, gdzie będą przechowywane leki już nie kupione od światowych producentów, ale leki, które będą ich własnością, a spółka będzie zajmowała się tylko ich dystrybucją. Pierwszy etap rozpoczniemy wkrótce. Przed nami zima i czas, które przeznaczymy na przygotowanie projektu wykonawczego, zdobycie niezbędnych pozwoleń na budowę. Sam proces budowy to kilka miesięcy i pod koniec przyszłego roku wszystko powinno być już gotowe - wyjaśnia Krzysztof Wojtas, przewodniczący rady nadzorczej firmy Asclepios. 

W budynku funkcjonować będzie zarówno centrum logistyczne jak i powierzchnie biurowe do obsługi logistyki. Jak wyjaśnia inwestor, potrzebni będą pracownicy magazynowi, operatorzy wózków widłowych ale także pracownicy biurowi, działu sprzedaży czy działu przetargów. Rekrutacja planowana jest w połowie przyszłego roku - To jest ukoronowanie jednego z moich lokalnych marzeń, że ten nasz biznes osadzi się mocniej w Sieradzu. W chwili obecnej mamy już tutaj oddział, w którym zatrudniamy kilkadziesiąt osób. Bardzo sobie wymarzyłem, żeby takie nasze centrum dystrybucji powstało właśnie w Sieradzu – Tomasz Jóźwik.

- Te miejsca pracy są dla nas bardzo ważne Choć w ostatnich czterech latach Sieradz w tym aspekcie dokonał dużego postępu, to każda nowa firma, która chce być z nami daje ogromną radość. W biznesie zdarzają się niestety trudne dni i jeżeli Sieradz będzie na to przygotowany, czyli tych firm będzie dużo, to łatwiej nam będzie trudne czasy razem przechodzić – ocenia Paweł Osiewała. 

Nakłady inwestycyjne firmy wyniosą minimum 20 mln zł.

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 10.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 10.06.2020

COVID-19. Sztab kryzysowy w związku z sytuacją w sieradzkim szpitalu Komunikaty

COVID-19. Sztab kryzysowy w związku z sytuacją w sieradzkim szpitalu

Monitoring kontra wandale Inne

Monitoring kontra wandale

Sieradz lubię TV - 2.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 2.06.2020

Komentarze