Post

aktualność

Aktualność Kolejne klasy sportowe

Kolejne klasy sportowe

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała podpisał porozumienie dzięki ktróremu w SP nr 10 w Sieradzu utworzona została klasa sportowa o profilu pływackim. To pierwsza taka klasa w Sieradzu.

Klasa sportowa o profilu pływackim liczy 21 uczniów w tym 6 dziewczynek. Zajęcia prowadzone są w porozumieniu z Uczniowskim Klubem Sportowym "Dziesiątka", który finansuje ponad połowę zajęć prowadzonych na basenie. Dzieci korzystają z lekcji na basenie w podziale na dwie grupy.

W klasie sportowej prowadzonych jest 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, w tym 3 godziny na pływalni.

W Szkole Podstawowej nr 10 są jeszcze dwie klasy o profilu sportowym. Obecna druga i trzecia klasa będą specjalizowały się w piłce siatkowej, którym opiekę zapewni Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

Klasy o profilu sportowym gwarantują dzieciom zwiększony zakres wychowania fizycznego, opiekę fizjoterapeutów, wyjazdy na wydarzenia sportowe i obozy. Do klasy trzeciej jest to wszechstronny rozwój koordynacyjno-sportowy, a w kolejnych latach następuje ukierunkowanie na konkretną dziedzinę sportu ( w tym przypadku siatkówka, pływanie).

Klasy sportowe z powodzeniem prowadzone są również od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu. W klasach 1-3 są to klasy o profilu ogólnorozwojowym, a obecna klasa czwarta będzie specjalizowała się w koszykówce.

Może Cię zainteresować

Zaczynali w Sieradzu odc. 2 Patrycja Balcerzak Sport

Zaczynali w Sieradzu odc. 2 Patrycja Balcerzak

Klub Sportowy Warta Sieradz ze sponsorem. Sport

Klub Sportowy Warta Sieradz ze sponsorem.

Rowerowa Stolica Polski. Przyłącz się do akcji Zdrowie

Rowerowa Stolica Polski. Przyłącz się do akcji

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy Rozrywka

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy

Komentarze