Post

aktualność

Aktualność Jubileusz "Dziesiątki"

Jubileusz "Dziesiątki"


Największa z sieradzkich szkół podstawowych obchodziła 35-lecie swojego istnienia. Uroczystość połączona została ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

- 35 lat temu w czasach minionego ustroju, odmiennych trendów w nauce i oświacie, wyrósł w centrum nowego osiedla Jaworowe, budynek nowej, dużej szkoły. To tutaj przez te wszystkie laty, rękoma nauczycieli i kolejnych dyrektorów niesiono kaganek oświaty - mówiła Helena Rajewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

Jubileusz był oczywiście okazją do wspomnień i wręczenia prezentów. Jeden z nich wręczył Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.  - Z okazji 35-lecia szkoły na ręce Pani dyrektor,  chciałbym złożyć podarunek w postaci bonu o wartości 2500 zł z przeznaczeniem na zakup oczyszczacza powietrza do jednej ze szkolnych sal. Ochrona powietrza to nie tylko priorytet dla Urzędu Miasta ale także dla wielu mieszkańców Sieradza - mówił prezydent.

W uroczystościach udział wzięła również Beata Jacyszyn, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu a także Krystyna Zwolińska, wdowa po Bolesławie Zwolińskim, pierwszym dyrektorze "Dziesiątki" i obecnym patronie szkoły.

Może Cię zainteresować

Skuteczna walka ze smogiem Zdrowie

Skuteczna walka ze smogiem

Wianki po sieradzku Relacje

Wianki po sieradzku

Ary Sternfeld. Tak Go widzę - konkurs Inne

Ary Sternfeld. Tak Go widzę - konkurs

Oczyszczacze powietrza na Mikołajki Zdrowie

Oczyszczacze powietrza na Mikołajki

Komentarze