Post

aktualność

Aktualność Jubileusz "Dziesiątki"

Jubileusz "Dziesiątki"


Największa z sieradzkich szkół podstawowych obchodziła 35-lecie swojego istnienia. Uroczystość połączona została ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

- 35 lat temu w czasach minionego ustroju, odmiennych trendów w nauce i oświacie, wyrósł w centrum nowego osiedla Jaworowe, budynek nowej, dużej szkoły. To tutaj przez te wszystkie laty, rękoma nauczycieli i kolejnych dyrektorów niesiono kaganek oświaty - mówiła Helena Rajewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10.

Jubileusz był oczywiście okazją do wspomnień i wręczenia prezentów. Jeden z nich wręczył Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.  - Z okazji 35-lecia szkoły na ręce Pani dyrektor,  chciałbym złożyć podarunek w postaci bonu o wartości 2500 zł z przeznaczeniem na zakup oczyszczacza powietrza do jednej ze szkolnych sal. Ochrona powietrza to nie tylko priorytet dla Urzędu Miasta ale także dla wielu mieszkańców Sieradza - mówił prezydent.

W uroczystościach udział wzięła również Beata Jacyszyn, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu a także Krystyna Zwolińska, wdowa po Bolesławie Zwolińskim, pierwszym dyrektorze "Dziesiątki" i obecnym patronie szkoły.

Może Cię zainteresować

Ruszyła rekrutacja do szkoły muzycznej Edukacja

Ruszyła rekrutacja do szkoły muzycznej

Kolejne laptopy dla sieradzkich szkół Edukacja

Kolejne laptopy dla sieradzkich szkół

Sieradz lubię TV - 22.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 22.05.2020

Sieradz lubię TV - 2.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 2.06.2020

Komentarze