Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Jeszcze będzie pięknie

Jeszcze będzie pięknie

Jeszcze będzie pięknie - pod takim właśnie hasłem w najbliższy długi majowy weekend Urząd Miasta Sieradza wspólnie z Sieradzkim Centrum Kultury i wsparciu Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej zorganizuje cykl wydarzeń promujących kulturę, dzięki czemu z balkonu własnego mieszkania będzie można posłuchać dobrej muzyki.

W związku z pandemią koronawirusa zamknięte zostały miejskie instytucje kultury, biblioteki a także odwołane zostały wydarzenia o charakterze masowym. Cały świat żyje w izolacji. Nie każdy jednak dobrze ją znosi. Mało jest bodźców, które mogłyby podnieść na duchu osoby zamknięte w swoich - często ciasnych - mieszkaniach. Niepokojące są sygnały psychologów, a także telefonicznych linii zaufania, które alarmują o coraz gorszym stanie psychicznym Polaków.

Stąd inicjatywa Urzędu Miasta Sieradza i Sieradzkiego Centrum Kultury, wspartych Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową - "Jeszcze będzie pięknie". Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców miasta do wysłuchania muzyki z ich balkonów. Będzie można wysłuchać naszych sieradzkich artystów. W najbliższy czwartek (30 kwietnia) o godz. 18.00 w parku Broniewskiego (przy Miejskiej Bibliotece Publicznej) wystąpi Zuzanna Juchner. Dzień później, także o godz. 18.00, na Osiedlu Za Szpitalem (przy boisku) zaśpiewa Magdalena Kowalczyk. 2 maja (godz. 18.00) Jakuba Kurasa będą mogli wysłuchać mieszkańcy bloków przy ulicach Łokietka i Jagiellońskiej, ulokowanych w pobliżu Biblioteki Pedagogicznej.
Na zakończenie, 3 maja (godz. 18.00) na Osiedlu Klonowe (przy skateparku) wystąpi Jarosław Miłek oraz Małgorzata Fraszka.

Wszystkie wydarzenia będą pilnowane przez ochroniarzy tak, aby wokół muzyków nie gromadzili się ludzie. Obsługa techniczna ograniczona zostanie do minimum, osoby ją zapewniające będą miały maseczki i zachowywać będą bezpieczną odległość. Podkreślamy raz jeszcze, że ideą wydarzenia jest wysłuchanie muzyki z okien, balkonów własnych mieszkań.

W organizacji przedsięwzięcia pomogli także MPWiK Sieradz oraz Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu.

O wydarzeniu poinformowana została Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

Uwaga! W razie złej pogody nasze balkonowe spotkania z cyklu "Jeszcze będzie pięknie"nie odbędą się. O nowych terminach będziemy informować.


Elementy grafiki wykorzystane w plakacie Designed by Freepik

Może Cię zainteresować

Kolejne wycieczki edukacyjne Inne

Kolejne wycieczki edukacyjne

Sieradz lubię TV 6.11.2020 Inne

Sieradz lubię TV 6.11.2020

Pod biało-czerwoną. Głosowanie Inne

Pod biało-czerwoną. Głosowanie

10. Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin. Zgłoszenia Kultura

10. Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin. Zgłoszenia

Komentarze