Post

aktualność

Aktualność Jest wykonawca przebudowy ul. Stacheckiego-Koliba

Jest wykonawca przebudowy ul. Stacheckiego-Koliba

W sieradzkim magistracie rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Stacheckiego-Koliba oraz budowę łącznika ul. Wnuka do ul. Jana Pawła II. Wykonawcą inwestycji będzie firma Jolanta Piotrowska z Sędziejowic.

Do przetargu stanęły trzy firmy. Wygrała ta z Sędziejowic, która za swoje usługi zaproponowała kwotę 1.483.587,21 zł.
W przypadku ul. Stacheckiego-Koliba przebudowie poddany zostanie 218 metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wnuka (w pobliżu łącznika z aleją Grunwaldzką) do końca ulicy na wysokości Przedszkola nr 15 i stacji trafo. W zakres prac wchodzi budowa nowej nawierzchni jezdni (szerokość 6 m) oraz na całej długości obustronnych chodników. Inwestycja zakłada również optymalizację przestrzeni do parkowania, tak aby zapewnić możliwość swobodnego poruszania się pieszych. Specjalnie dla nich, na końcu bloków Stacheckiego-Koliba 1 i 2 powstanie także wyniesione przejście dla pieszych. Wraz z przebudową drogi wykonane zostaną również zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza kanalizacji sanitarnej, nowe oświetlenie uliczne oraz regulacja wysokościowa dojść do klatek schodowych.

Uzupełnieniem prac prowadzonych na ul. Stacheckiego-Koliba będzie budowa łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II. W tym przypadku chodzi o odcinek długości nieco ponad 80 m. Ciąg pieszo-jezdny będzie składał się z jezdni o szerokości 5,5 m i chodnika (2 m szerokości), który będzie kontynuacją obecnego ciągu prowadzącego wzdłuż Przedszkola nr 15.
Prace mają zakończyć do 30 października tego roku.

Może Cię zainteresować

Koliba i Wnuka do przebudowy Inwestycje

Koliba i Wnuka do przebudowy

Komunikat PEC Sp. z o.o. w Sieradzu Komunikaty

Komunikat PEC Sp. z o.o. w Sieradzu

Przebudowa ośrodka wypoczynkowego poczeka? Inwestycje

Przebudowa ośrodka wypoczynkowego poczeka?

Sieradz lubię TV - 11.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 11.05.2020

Komentarze