Post

aktualność

Aktualność Jest wykonawca budowy ronda

Jest wykonawca budowy ronda

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na budowę ronda w rejonie ulic Jana Pawła II i 1 Maja. Wykonawcą będzie firma PRDiM z podsieradzkich Czartek. Firma za swoje usługi zaproponowała niecałe 3,8 mln zł. Aż 2,2 mln zł pochodzi z budżetu Miasta Sieradz.

Rondo, to długo wyczekiwana inwestycja na niebezpiecznym odcinku dróg wojewódzkich nr 480 i nr 482 oraz drogi gminnej. Zakres prac obejmuje rozbudowę dotychczasowego skrzyżowania, wykonawca wybuduje także nowe chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacje deszczową, przebuduje sieć wodociągową oraz oświetlenie drogowe.

W przetargu oferty złożyły cztery firmy. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek za swoje usługi zaoferowało 3.766.478,74 zł. Zdecydowana część zadania sfinansowana zostanie z budżetu miejskiego. Sieradzki magistrat już rok temu zarezerwował na budowę ronda 2,1 mln zł. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze wsparcie tej inwestycji ze strony Miasta. W 2018 r. sieradzki magistrat ze środków własnych (123,6 tys. zł) opłacił przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji, którą przygotowała bełchatowska firma Nivella. - Przebudowa tego niebezpiecznego skrzyżowania usprawni ruch na tej trasie i pomoże miastu bezpiecznie funkcjonować w tym rejonie - mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Budowę ronda determinuje przede wszystkim konieczność poprawy bezpieczeństwa. Rondo ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości na dojeździe do skrzyżowania, przy jednoczesnym zachowaniu płynności ruchu a także przejazdu pojazdów ciężarowych z przyczepami i autobusów. Na dojazdach do ronda zaprojektowano wysepki kanalizujące ruch. Jezdnia będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, chodniki oraz ciągi rowerowo-piesze z wibroprasowanej kostki betonowej.
Planowany termin zakończenia prac to 20 listopada 2020 r.

Może Cię zainteresować

Opłata za sprzedaż alkoholu II rata - przypomnienie! Inne

Opłata za sprzedaż alkoholu II rata - przypomnienie!

Sieradz lubię TV - 10.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 10.08.2020

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny Komunikaty

17 sierpnia Urząd Miasta nieczynny

Ostrzeżenie przed burzami z gradem Komunikaty

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Komentarze