Post

aktualność

Aktualność Jakość wody coraz lepsza

Jakość wody coraz lepsza

Jutro MPWiK w Sieradzu spodziewa się kolejnych wyników badań jakości wody przeprowadzonych przez SANEPiD w Zduńskiej Woli. Pierwsze, dokonane po wypłukaniu sieci wodociągowej w miejscach, w których wcześniej wykazano przekroczenia mikroorganizmów, były prawidłowe. Jednak Sanepid w Sieradzu do wydania ostatecznej decyzji o właściwych parametrach potrzebuje także dodatkowych wyników badań dotąd nie kwestionowanych wskaźników wody.

19 listopada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia. Mieszkańcy mogą ją spożywać po minimum dwuminutowym przegotowaniu. Stało się tak po wynikach badań jakości wody, które wykazały przekroczenia mikroorganizmów w sieci wodociągowej w odcinkach: ul. Leśniowskiego w Sieradzu (rejon Szkoły Podstawowej nr 4), ul. Krakowskie Przedmieście w Sieradzu (rejon sklepu DINO), oraz miejscowościach w Gminie Sieradz: Bogumiłów 29B, Wiechucice 15, Chojne przy ul. Środkowej 4A.

MPWiK w Sieradzu natychmiast wypłukało wskazane odcinki sieci, następnie na bieżąco kontrolowane wyniki badań w laboratorium przedsiębiorstwa nie wykazywały już żadnych nieprawidłowości.

W czwartek 21 listopada przeprowadzone zostały pełne badania jakości wody przez akredytowane laboratorium – JS Hamilton Poland Sp. z o. o. Dzień później próbki wody pobrał zduńskowolski Sanepid.

- Oczekujemy, że wkrótce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu   po uzyskaniu pełnych – ostatecznych wyników badań wyda komunikat o przydatności wody do spożycia bez konieczności jej przegotowania – mówi Krzysztof Grabowski prezes MPWiK w Sieradzu.

MPWiK o wynikach badań poinformuje na swojej stronie internetowej www.mpwiksieradz.pl

Może Cię zainteresować

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie Inwestycje

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie

Naklejki to podstawa Komunikaty

Naklejki to podstawa

Park linowy zmodernizowany Inwestycje

Park linowy zmodernizowany

Młodzi dla klimatu Relacje

Młodzi dla klimatu

Komentarze