Post

aktualność

Aktualność Jakość wody coraz lepsza

Jakość wody coraz lepsza

Jutro MPWiK w Sieradzu spodziewa się kolejnych wyników badań jakości wody przeprowadzonych przez SANEPiD w Zduńskiej Woli. Pierwsze, dokonane po wypłukaniu sieci wodociągowej w miejscach, w których wcześniej wykazano przekroczenia mikroorganizmów, były prawidłowe. Jednak Sanepid w Sieradzu do wydania ostatecznej decyzji o właściwych parametrach potrzebuje także dodatkowych wyników badań dotąd nie kwestionowanych wskaźników wody.

19 listopada Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia. Mieszkańcy mogą ją spożywać po minimum dwuminutowym przegotowaniu. Stało się tak po wynikach badań jakości wody, które wykazały przekroczenia mikroorganizmów w sieci wodociągowej w odcinkach: ul. Leśniowskiego w Sieradzu (rejon Szkoły Podstawowej nr 4), ul. Krakowskie Przedmieście w Sieradzu (rejon sklepu DINO), oraz miejscowościach w Gminie Sieradz: Bogumiłów 29B, Wiechucice 15, Chojne przy ul. Środkowej 4A.

MPWiK w Sieradzu natychmiast wypłukało wskazane odcinki sieci, następnie na bieżąco kontrolowane wyniki badań w laboratorium przedsiębiorstwa nie wykazywały już żadnych nieprawidłowości.

W czwartek 21 listopada przeprowadzone zostały pełne badania jakości wody przez akredytowane laboratorium – JS Hamilton Poland Sp. z o. o. Dzień później próbki wody pobrał zduńskowolski Sanepid.

- Oczekujemy, że wkrótce Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu   po uzyskaniu pełnych – ostatecznych wyników badań wyda komunikat o przydatności wody do spożycia bez konieczności jej przegotowania – mówi Krzysztof Grabowski prezes MPWiK w Sieradzu.

MPWiK o wynikach badań poinformuje na swojej stronie internetowej www.mpwiksieradz.pl

Może Cię zainteresować

Prace przy kogeneracji rozpoczęte Inwestycje

Prace przy kogeneracji rozpoczęte

Nowe stawki za odpady Rada Miejska

Nowe stawki za odpady

XXVI sesja Rady Miejskiej. Zaproszenie na obrady Rada Miejska

XXVI sesja Rady Miejskiej. Zaproszenie na obrady

Zaproszenie do udziału w debacie Komunikaty

Zaproszenie do udziału w debacie

Komentarze