Post

aktualność

Aktualność Jak Wam się podoba?

Jak Wam się podoba?


Znamy już wstępny projekt przebudowy ośrodka wypoczynkowego Sieradz-Męka. Po konsultacjach z inwestorem ostateczny projekt ma być gotowy do końca czerwca – zapowiada projektant. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Wartość przebudowy i doposażenia bazy noclegowej i zaplecza gastronomicznego w Rudzie szacowana jest na ponad 4,5 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania VI.2.1 „Rozwój gospodarki turystycznej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Głównym celem projektu jest wykorzystanie walorów przyrodniczych Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty do rozwoju gospodarki turystycznej. We wniosku o dofinansowanie, jak i zaproponowanym przez projektanta planie znajduje się m.in.: 14 nowoczesnych domków i kryty basen.
- To jest pewna forma koncepcyjna, która podlega uzgodnieniom wielostronnym, w tym z inwestorem. Ostateczny projekt może się jeszcze różnić od przedstawionego – zaznacza projektantka Jolanta Włodarczyk z Biura Projektowego Moderna.
Przy ścieżkach pojawią się niskie słupki z oświetleniem oraz lampy oświetlające plac zabaw, basen i siłownie. Projekt zakłada modernizację zaplecza sanitarno-higienicznego oraz wyposażenie terenu w media. Wyczyszczone i uporządkowane zostaną pobliskie stawy, powstanie mostek, sauna, ruska bania. Wyremontowane zostaną: boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Turyści będą mogli przyjechać do ośrodka z własnymi przyczepami – przewidziano bowiem miejsca do  karawaningu.
- Jeśli pogoda na to pozwoli, chcielibyśmy by budowa ośrodka ruszyła jeszcze w tym roku. To duży projekt, dlatego zakończenie planowane jest pod koniec przyszłego roku. Wierzę, że nasze oczekiwanie będzie wynagrodzone i sieradzanie, a także turyści spoza naszego regionu otrzymają atrakcyjna ofertę wypoczynkową – mówi Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
 Efektem realizacji projektu będzie poprawa atrakcyjności turystycznej Sieradza i obszaru Aktywnej Doliny Rzeki Warty. 

Może Cię zainteresować

Złote Gody Relacje

Złote Gody

Czytaj i wygrywaj Inne

Czytaj i wygrywaj

Skuteczna walka ze smogiem Zdrowie

Skuteczna walka ze smogiem

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4 Inwestycje

Będzie rozbudowa sali gimnastycznej przy SP nr 4

Komentarze