Post

aktualność

Aktualność Jak uciec przed smogiem?

Jak uciec przed smogiem?

Od  dnia 14 stycznia 2020 roku Strażnicy Miejscy działający w ramach Zespołu d/s działań profilaktycznych przeprowadzają działania edukacyjne dot. akcji „Jak uciec przed SMOG-iem?”.

Pierwsza pogadanka przeprowadzona została  w Przedszkolu nr 4 na ul. Piłsudskiego. Dzieci z najstarszej grupy wiekowej zostały zapoznane ze sposobem segregacji odpadów za pomocą kreatywnego zestawu kolorowych  makiet, obrazów  i worków przygotowanego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. - Podczas  spotkania dzieci zapoznawane są  min. z zasadami prawidłowego  palenia w piecach, pomagają im w tym przestrzenne rekwizyty np. kartonowy piec. Strażnicy Miejscy  zwracają szczególną uwagę na sposoby ograniczenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego i wskazują najmłodszym, jak można  zapobiegać temu zjawisku - wyjaśnia Marek Pacyna, komendant SM w Sieradzu.

Rozpoczęta akcja jest elementem składowym działań prowadzonych długofalowo przez Straż Miejską w ramach cyklu „Czym skorupka za młodu nasiąknie...”.  - Kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych jest bowiem gwarancją wypracowania pozytywnych i pożądanych wzorców zachowań i postępowań  w przyszłości  tzn. u osób dorosłych - dodaje komendant

Placówki przedszkolne  oraz szkolne zainteresowane prowadzoną przez Strażników Miejskich akcją profilaktyczną mogą zgłaszać się do Straży Miejskiej w Sieradzu pod nr tel. 43 8223705 lub bezpośrednio do komendanta celem ustalenia terminu przeprowadzenia zajęć profilaktycznych.

Może Cię zainteresować

Komunikat w sprawie koronawirusa Zdrowie

Komunikat w sprawie koronawirusa

Dzieci uczą rodziców Edukacja

Dzieci uczą rodziców

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020 Relacje

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz.6 Komunikaty

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz.6

Komentarze