Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Invest in Sieradz

Invest in Sieradz


Gospodarczy Sieradz pod jednym adresem - tak w skrócie można określić stronę internetową investin.sieradz.eu, którą dziś na konferencji zaprezentował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Pierwszy miejski portal gospodarczy Sieradza investin.sieradz.eu jest ułatwieniem dla właścicieli firm w podejmowaniu optymalnych decyzji w zakresie nowych inwestycji bądź reinwestycji, czy choćby w nawiązaniu współpracy z innymi przedsiębiorstwami. Na internetowej stronie gospodarczej Sieradza, będzie można znaleźć szczegółowe informacje o regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców, którzy lokują w mieście swój kapitał i tworzą nowe miejsca pracy.

Głównym celem portalu jest zapewnienie szybkiego i czytelnego dostępu do aktualnej informacji o ofercie inwestycyjnej Sieradza. - Strona zawiera szczegółową prezentację map terenów inwestycyjnych. Mowa zarówno o terenach, które należą do oferty miejskiej, jak i nieruchomościach prywatnych spełniających określone kryteria ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, czyli takie które mogą uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego - mówił na konferencji prezydent Paweł Osiewała.

Portal zawiera również informacje o aktualnym etapie prac nad strategią rozwoju Sieradza do 2030r., gdzie za pomocą formularza online można przesyłać pomysły i propozycje dotyczące kierunków rozwoju Miasta.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców do współpracy i aktywnego udziału w budowaniu profilu gospodarczego Sieradza, tak aby wykorzystać jego pełne możliwości i stworzyć instrument wspierający lokalną gospodarkę – z jednoczesną korzyścią dla przedsiębiorców i mieszkańców Sieradza. Strona internetowa stanowi również bezpłatny instrument promujący zarówno Miasto, jak i firmy z jego terenu. To strona, która może być współtworzona przez przedsiębiorców - bardzo nam na tym zależy. To oni sami mogą na niej zamieszczać ogłoszenia, które z gospodarczego punktu widzenia stanowią wartość dla Miasta, w tym ogłoszenia o pracę.

Przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem swojej działalności eksportowej lub poszukujący kontrahenta do współpracy uzyskają docelowo miejsce, w którym nie tylko zawarte są informacje nt. ich danych teleadresowych, ale również krótka charakterystyka ich działalności, profil zainteresowań współpracą (np. poszukiwanie inwestora/kontrahenta, oferowane tereny pod inwestycję w tym również prywatne nieruchomości komercyjne typu greenfield, brownfield: hale produkcyjne, magazynowe, powierzchnie biurowe).

Na portalu - jeśli takie zapytania wpłyną do Urzędu - publikowane będą również oferty zagranicznych inwestorów poszukujących np. polskich kontrahentów do współpracy.

Niebawem strona inwestin.sieradz.eu będzie także w wersji angielskojęzycznej, aby w pełni promować gospodarczy potencjał lokalnych firm poza granicami kraju.

Portal docelowo ma stać się narzędziem integrującym i wspierającym rozwój przedsiębiorczości poprzez ułatwiony dostęp do kompleksowej i pełnej informacji o regionie i firmach w nim działających, dlatego tak ważna jest aktywna współpraca pomiędzy samorządem, a lokalnymi przedsiębiorcami - do czego gorąca Państwa zachęcam i zapraszam, ponieważ chcemy ten portal współtworzyć również z aktywnym udziałem lokalnych firm.

Może Cię zainteresować

  Tarcza Antykryzysowa - jakie wsparcie można otrzymać z Urzędów Pracy Gospodarka

Tarcza Antykryzysowa - jakie wsparcie można otrzymać z Urzędów Pracy

Komentarze