Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Inauguracja nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

Inauguracja nowej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej


Część pierwsze doświadczenia z samorządem ma już za sobą. Dla większości członkostwo w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sieradzu to jednak początek przygody z samorządnością. Młodzi sieradzcy radni zainaugurowali nową kadencję.

Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu została utworzona 5 czerwca 1997 roku. Pięć lat później został opracowany jej statut, który dokładnie określa cele, zadania i zasady funkcjonowania MM. Statut poddany został modyfikacjom w kolejnych latach, przystosowując go m.in. do zmian w systemie edukacji. Głównym celem utworzenia Rady było bezpośrednie zaangażowanie młodzieży w sprawy miasta oraz kształtowanie u niej postaw obywatelskich. MRM pełni rolę organu doradczego Rady Miejskiej w Sieradzu. Głównym zadaniem MRM jest inicjowanie i wspieranie wszelkiego rodzaju przedsięwzięć i projektów młodzieżowych.
- Otrzymaliście zaufanie swoich rówieśników, którzy powierzyli Wam sprawowanie funkcji młodzieżowych radnych. Wiem, że będziecie ich godnie reprezentować. Praca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej da wam fajną szkolę życia z możliwością kreowania przyszłości. Czekam wraz z Panią przewodniczącą Rady Miejskiej [red. Urszulą Rozmarynowską] na Wasze pomysły. Jesteśmy bardzo ciekawi, co macie nam do powiedzenia i jakie macie pomysły na to, jak nasze miasto ma wyglądać, funkcjonować – mówił w czasie inauguracyjnej rady Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
W czasie pierwszego posiedzenia w nowej kadencji, młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących. Tą pierwszą została Manuela Bakowicz z II LO im. Stefana Żeromskiego. Zastępcami Manueli zostali: Jakub Świątkiewicz (Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Sieradzu) oraz Roksana Krawniak (LO w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu).
Opiekunami MRM z ramienia tej dorosłej Rady zostali: Urszula Rozmarynowska, Beata Jacyszyn, Arkadiusz Góraj oraz Witold Kiełbasa

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej:
    Maria Owczarek
    Anna Krzysztofiak
    Zuzanna Barańska
    Marcel Stasiak
    Wiktora Świątecka
    Zuzanna Adamska
    Aleksandra Motycka
    Aleksandra Chmielewska
    Tamara Kiczyńska
    Oliwia Łatkowska
    Bartosz Bielecki
    Julia Szafarz
    Zuzanna Zwierzak
    Manuela Bakowicz
    Jakub Świątkiewicz
    Roksana Krawniak
    Iga Pawlak

Może Cię zainteresować

Złote gody Relacje

Złote gody

Wiemy, kto przygotuje projekt nowego placu zabaw Inwestycje

Wiemy, kto przygotuje projekt nowego placu zabaw

Sprawni, jak żołnierze Inne

Sprawni, jak żołnierze

5 listopada mniej czasu na dowody osobiste Komunikaty

5 listopada mniej czasu na dowody osobiste

Komentarze