Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność I Wojewódzka Senioriada w Sieradzu

I Wojewódzka Senioriada w Sieradzu


Seniorzy z Łowicza i Sieradza wzięli udział w historycznej I Wojewódzkiej Senioriadzie Sportowo-Rekreacyjnej, która odbyła się na sieradzkim stadionie. Inicjatorem przedsięwzięcia  było Sieradzkie Stowarzyszenie Sportowe  "Wspólnota" przy współpracy z Łódzkiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów,  pod honorowym patronatem Grzegorz Schreiber Marszałka Województwa Łódzkiego i Paweł Osiewała Prezydenta Miasta Sieradza.

W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących związki i stowarzyszenia emerytów i rencistów, takich służb, jak: policja, wojsko, służba więzienna, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sieradza, czy członkowie Klubu Seniora RADOŚĆ z Łowicza.
Seniorzy uczestniczyli w takich konkurencjach, jak: bieg na 40m, skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową, rzut kółkiem ringo, cel-lotka, laser-run, rzut do kosza, strzał na bramkę, tenis stołowy, przeciąganie liny i taniec towarzyski. W każdej z tych konkurencji zawodnicy zdobywali punkty dla drużyny i na tej podstawie wyłoniono najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej.

Na podium znalazła się ekipa Koła Emerytów Służby Więziennej z Sieradza, drugie miejsce zajęli członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Sieradza, a trzecie byli policjanci zrzeszeni w Kole nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Sieradza. Wymienione ekipy otrzymały puchary Marszałka Woj. łódzkiego, którego reprezentował Mateusz Barwaśny - Zastępca Dyrektora Departamentu Administracji i Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - oraz wszyscy pamiątkowe medale i statuetki, które wręczała m.in. Krystyna Ozga - Pierwszy Zastępca Przewodniczącego Obywatelski Parlament Seniorów, a także Przewodnicząca Łódzkiej Delegatury OPS i Przewodnicząca Rady Seniorów Województwa Łódzkiego. Jednak najważniejsza była dobra zabawa i wspólna integracja.

Po sportowej części Senioriady jej uczestnicy udali się na tarasy nad Wartą na podwieczorek taneczny.

Patronem wydarzenia było Województwo Łódzkie.

Może Cię zainteresować

Kolory Polski w Sieradzu Inne

Kolory Polski w Sieradzu

Sieradz w młodych, młodzi w Sieradzu Inne

Sieradz w młodych, młodzi w Sieradzu

II Łódzki Festiwal Mleka już w niedzielę w Sieradzu Inne

II Łódzki Festiwal Mleka już w niedzielę w Sieradzu

Nowy blok komunalny

Nowy blok komunalny

Komentarze