Post

aktualność

Aktualność I Sieradzkie Spotkania Filmowe

I Sieradzkie Spotkania Filmowe

15 października ruszają w naszym mieście I Sieradzkie Spotkania Filmowe. Do 20 października uczniowie będą mogli wziąć udział w warsztatach, seansach filmowych, spotkać się w kinie z przyjaciółmi i rodzicami.
Większość seansów to propozycje dla grup zorganizowanych. Sobota to dzień otwarty. Proponujemy Wam 2 filmy dla dwóch grup odbiorców. Najmłodszych z pewnością wciągnie przygoda podczas, której razem z bohaterami filmu "Misja Yeti" będą poszukiwać wielkiej stopy. Film dla dzieci o 15:00 - bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina od wtorku 15.10.2019 od godziny 14:00.
Kolejna sobotnia propozycja to film "Córka trenera" skierowany nie tylko do młodego widza, ale także do rodziców, bo poruszający ważny temat rodzicielstwa. Co zrobić by sprawdzić się w roli dziecka i rodzica? Jak ukształtować wspólną drogę by przebiegała zgodnie z potrzebami obu stron? Wpadnijcie na film i zobaczcie jak poradzą sobie z tym bohaterowie filmu. Znawcy twierdzą, że to najlepsza rola Jacka Braciaka w całej dotychczasowej karierze.

To wieloetapowe spotkania skupione wokół filmowej tematyki, a zmierzające do wspólnego ukształtowania oferty kulturalnej i edukacyjnej w Sieradzu, a także zapoznania młodego widza z kinematografią, kulturą kina i filmem, jako środkiem wspomagającym edukację. Najpierw z opowieścią o kinie, filmie i opowiadanych przez niego historiach pojawimy się w lokalnych szkołach. Z najmłodszymi, czyli pierwszakami z czterech klas spotkamy się w ich salach. Wspólnie stworzymy zaproszenia do kina, którymi pierwszaki obdarują swoich rodziców. Warsztaty filmowe pomogą najmłodszym zapoznać się z kinem i jego bogactwem.
Z nauczycielami porozmawiamy o filmach, które mogą stać się świetnym uzupełnieniem podstawy programowej. Opowiemy przede wszystkim o filmach, które na całym świecie wspomagają edukację najmłodszych, a które nie zawsze pojawiają się na afiszach w dużych multipleksach. Oprócz tej wiedzy pokażemy również nauczycielom gdzie i jak szukać ciekawych ofert, jak organizować interesujące wydarzenia związane z filmem i skojarzymy ich z lokalnymi organizatorami takich wydarzeń. Chcemy, żeby rodzice wspólnie z dziećmi wypełnili dla nas krótką ankietę. W ankiecie zapytamy o życie w Sieradzu – o to jak sobie wyobrażają przyszłe życie swoje i swoich dzieci, jakiej oferty edukacyjnej i kulturalnej oczekują, jakie mają zainteresowania oni i ich dzieci, a także jak chcieliby włączyć się do budowania wspólnej przestrzeni społecznej. Zapytamy także o bariery, jakie stoją przed nimi i ich dziećmi, a jakie nie pozwalają im się włączyć do życia kulturalnego i społecznego, a także o sposoby pokonania tych barier. Ankieta, zarówno ta przedłożona rodzicom jak i ta zrealizowana wspólnie z młodzieżą pomoże nam odpowiedzieć na wiele pytań. Z wynikami ankiety spotkamy się z dyrektorami placówek kulturalnych i edukacyjnych z naszego regionu i innymi uczestnikami życia społecznego.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura woj. łódzkie

I Sieradzkie Spotkania Filmowe

15– 20 PAŹDZIERNIKA 2019

Program:
15 – 16.10.2019 – godz. 9:00 – 14:00 – warsztaty filmowe w szkołach

Czwartek 17.10.2019
godz. 8:30 – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica. Klasy I-III
godz. 11:00 – Najlepszy. Szkoła ponadpodstawowa.

Piątek 18.10.2019
godz. 8.30 – Na linii wzroku. Klasy IV-VI
godz. 11:00 – Była sobie dziewczynka. Klasy VII – VIII

Sobota 19.10.2019
godz. 15:00 Misja Yeti. Przedszkola, b/o
godz. 17:30 Córka Trenera. Szkoła ponadpodstawowa. Dorośli.

Niedziela 20.10.2019
godz. 11:00 Villads. Klasy I-IIIMoże Cię zainteresować

Produkty tradycyjne poszukiwane Kultura

Produkty tradycyjne poszukiwane

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Rozbudowa SCK - przetarg na dokumentację Inwestycje

Rozbudowa SCK - przetarg na dokumentację

Sieradzkie strychy - Muzeum Okręgowe Kultura

Sieradzkie strychy - Muzeum Okręgowe

Komentarze