Post

aktualność

Aktualność Holenderska robota

Holenderska robota

Arvid de Kleijn z grupy Metec TKH jako pierwszy przejechał linię mety w Sieradzu. To właśnie Holender został pierwszym liderem 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności i Olimpijczyków".

Kolarz z Holandii najszybciej pokonał blisko 214 km trasę pierwszego etapu prowadzącego z Łodzi do Sieradza. - Jestem bardzo szczęśliwy i zrobię wszystko, by żółtą koszulkę lidera zatrzymać jak najdłużej - powiedział zawodnik tuż po zejściu z trasy.
Tuż za Arvidem de Kleijnem uplasował się Patryk Stosz (CCC Development), a trzecie miejsce zajął Paweł Franczak (Voster ATS).

W sumie na mecie w Sieradzu pojawiło się ponad 100 zawodników z 19 polskich i zagranicznych grup, m.in. z Niemiec, Holandii, Białorusi czy Estonii.

Wyścig zakończy się 6 lipca, kiedy to kolarze dotrą do Krosna.