Post

aktualność

Aktualność Gwarno i tłoczno na "Zielonym ryneczku"

Gwarno i tłoczno na "Zielonym ryneczku"


- Wielokrotnie z nadzieją mówiłem, że może uda mi się być tym prezydentem, któremu uda się zmienić oblicze Sieradza w dwóch bardzo ważnych miejscach handlu będących wizytówką miasta - mówił w ubiegłym roku Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Mowa oczywiście o terenie przy pawilonie "Bartek" oraz "Zielonym ryneczku". Efekty modernizacji tego ostatniego można wreszcie ocenić po przeprowadzce handlujących.

Ci ostatni, mięli czas na przeprowadzkę do 10 lipca. W czasie modernizacji ryneczku, handel odbywał się na parkingu w rejonie ul. Piastowskiej. Od 11 lipca parking spełnia swoją pierwotną funkcję, natomiast gwar handlujących i kupujących przeniósł się na miejsce do tego przeznaczone.
Odmieniony "Zielony ryneczek", który został oficjalnie oddany do użytku 1 lipca, składa się teraz  z 39 boksów handlowych otwartych (straganów), 15 pawilonów handlowych zamkniętych, ogólnodostępnych toalet, pomieszczenia gospodarczego oraz miejsc dla handlu okresowego. Tych ostatnich jest 71. Całość uzupełniają elementy małej architektury i zieleń. Na ryneczku zlokalizowana jest też toaleta publiczna.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.597.167,97 zł , w tym dofinansowanie w wysokości 982.990 zł z programu "Mój rynek" w ramach Programu Poprawy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Może Cię zainteresować

Sieradz w czasie pandemii 28.04.2020r. Komunikaty

Sieradz w czasie pandemii 28.04.2020r.

Muzyczne popisy online Inne

Muzyczne popisy online

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony Komunikaty

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony

Miasto kwiatów Inne

Miasto kwiatów

Komentarze