Post

aktualność

Aktualność Gość z USA w szkole muzycznej

Gość z USA w szkole muzycznej

W sieradzkiej szkole muzycznej gościł wyjątkowy muzyk - Sławomir Dobrzański pianista i wybitny badacz biografii Marii Szymanowskiej i Antoniego Kątskiego.

Do Sieradza przyleciał z USA. W Stanach Zjednoczonych jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University, gdzie był kierownikiem katedry instrumentów klawiszowych w latach 2009 – 2013. Do jego obowiązków w Kansas należą również wykłady o literaturze fortepianowej oraz nauka muzyki kameralnej i akompaniamentu. Jako solista i kameralista Dobrzański występował w Polsce, Słowacji, Serbii, na Litwie i Ukrainie, we Włoszech, w Szwajcarii, Belgii, Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, Macedonii, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Peru, Ekwadorze, Argentynie, Paragwaju, Meksyku, w Chinach, Korei Południowej, na Tajwanie oraz w Indiach i w Indonezji.

W sieradzkiej szkole spotkał się z uczniami, którym podczas indywidualnych lekcji udzielił wielu cennych wskazówek wykonawczych. Lekcjom otwartym przyglądali się również nauczyciele. Z zainteresowaniem śledzili metody nauczania gry na fortepianie stosowane przez Sławomira Dobrzańskiego.
Profesor przedstawił również multimedialny wykład „Antoni Kątski (1816 – 1899) – wirtuoz, kompozytor, podróżnik, paryski przyjaciel Fryderyka Chopina” oraz zagrał koncert, w czasie którego zaprezentował kilka utworów z bogatej twórczości Marii Szymanowskiej i Antoniego Kątskiego.

Organizatorem warsztatów, wykładu i koncertu była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne Fermata.

Może Cię zainteresować

Premiera teledysku.  #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE Kultura

Premiera teledysku. #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE

Nasza muzyczna akcja odwołana Komunikaty

Nasza muzyczna akcja odwołana

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Odwołane wydarzenia w SCK i MOSiR Komunikaty

Odwołane wydarzenia w SCK i MOSiR

Komentarze