Post

aktualność

Aktualność Egzaminy ósmoklasistów - bezpieczeństwo przede wszystkim

Egzaminy ósmoklasistów - bezpieczeństwo przede wszystkim

Już jutro o 9.00 w szkołach podstawowych rozpoczną się egzaminy dla uczniów klas ósmych. Przez 3 dni ponad 300 uczniów z Sieradza będzie zdawać kolejno: język polski, matematykę oraz egzamin z języka obcego. Już w piątek do sieradzkich szkół trafiły przyłbice, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Egzaminy odbywają się bowiem w specjalnym reżimie sanitarnym.

We wtorek, uczniowie będą pisać egzamin z języka polskiego, który potrwa 120 minut. W środę ósmoklasiści będą się zmagać z matematyką (może trwać 100 minut), a na czwartek zaplanowany jest egzamin z języka obcego. Ten ostatni potrwa 90 minut. Wyniki egzaminów uczniowie poznają 31 lipca.

Podczas egzaminów należy przestrzegać wytycznych sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z tymi zasadami do egzaminu może podejść wyłącznie osoba zdrowa – i dotyczy to zarówno uczniów jak i nauczycieli. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko osoby z zasłoniętymi ustami i nosem. Ten obowiązek dotyczy terenu całej szkoły. Zdający egzamin mogą zdjąć maski po zajęciu miejsc na salach egzaminacyjnych. Pomiędzy ławkami zastosowane będą co najmniej 1,5 metrowe odstępy Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły książek, maskotek, telefonów czy książek a podczas egzaminu każdy z uczniów korzysta z własnego długopisu, linijki czy kalkulatora.

Do sieradzkich szkół zostały dostarczone kilka tysięcy sztuk maseczek ochronnych, przyłbic i blisko dwa tysiące litrów płynów do dezynfekcji a także rękawiczki i dozowniki.

Zdający powinni także pamiętać, że szkoła nie zapewnia wody do picia, dlatego warto zabrać ją ze sobą.

Może Cię zainteresować

Mianowania i jubileusze Edukacja

Mianowania i jubileusze

Znów mamy wakacje Edukacja

Znów mamy wakacje

Wyniki egzaminów ósmoklasistów Edukacja

Wyniki egzaminów ósmoklasistów

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Komentarze