Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Edukacyjna wycieczka do Ogrodu Zmysłów i ZOO Safari

Edukacyjna wycieczka do Ogrodu Zmysłów i ZOO Safari

Prezydent Miasta zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Sieradza do udziału w  bezpłatnej wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Zmysłów w Poddębicach i ZOO Safari w Borysewie 6 września 2020r. (niedziela).

Aktualizacja
Miejsc na wycieczkę 6 września już niestety nie ma, ale jeszcze w tym tygodniu poinformujemy o zapisach na kolejne wycieczki we wrześniu.

W centrum Poddębic znajduje się jedyny w województwie łódzkim park zdrojowy. Jest nim geotermalny Ogród Zmysłów nawiązujący formą do parków utworzonych w miejscowościach o charakterze uzdrowiskowym za sprawą wydobywanej z głębokości dwóch kilometrów wody geotermalnej o właściwościach leczniczych. Ogród składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji przestrzennej. To niezwykłe miejsce odpoczynku, zabawy, rekreacji ale także terapii i rehabilitacji na świeżym powietrzu.
 
Znajdujący się w obrębie parku pałac będziemy niestety mogli zobaczyć tylko z zewnątrz. To prawdziwa perła renesansu z 1610 roku. Powstał według projektu Jerzego Hoffmana za sprawą dziedzica Poddębic, wojewody rawskiego Zygmunta Grudzińskiego. Podczas prac konserwatorskich odnowiono elewację pałacu, loggię (1750 r.), herb Wysogotta Zakrzewskich i znajdujący się pod nim zegar słoneczny a także jego wnętrza, piwnice, dach, arkadowe krużganki. Aktualnie w odnowionym Pałacu mieści się Poddębicki Dom Kultury i Sportu.

W drodze powrotnej zajedziemy na warsztaty edukacyjne do ZOO Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny zajmuje 25 hektarów na których zgromadzono ponad 500 zwierząt egzotycznych reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów, m.in. żyrafy siatkowane, wilki białe, serwale, puma amerykańska, białe lwy, białe tygrysy bengalskie oraz wiele innych ciekawych dzikich zwierząt, dla których zostały wybudowane wybiegi.  Oprócz zwiedzania uczestnicy wycieczki wezmą udział w zajęciach edukacyjnych:   Nasz wodny świat, czyli charakterystyka krokodyli i aligatorów. Podczas zajęć przybliżony zostanie uczestnikom świat majestatycznych gadów. Spotkamy się na wyspach Wodnego Świata, zamieszkiwanej przez największą kolekcję krokodyli i aligatorów w Europie. Uczestnicy zajęć mogą dowiedzieć się, jakie warunki trzeba zapewnić gadom, by czuły się tak dobrze, jak w swoim naturalnym środowisku. Zdobędą także inne ciekawe wiadomości, m.in. na temat sposobów zdobywania pożywienia i zwyczajów tych niezwykłych zwierząt – w tym sposobów ich komunikowania się.
 
Osoby chętne do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 2 września
- drogą elektroniczną na adres b.rogozinska@umsieradz.pl
- telefonicznie w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/826 61 46.
W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
•    transport komfortowym autokarem,
•    opieka pilota, 
•    bilety wstępu, przewodnika
•    ubezpieczenie NNW Polska 10.000 PLN,
•    opłaty parkingowe,
•    opłaty drogowe

Wycieczki organizowane są w ramach  projektu  „Edukacja przyrodnicza sieradzan 2020” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Może Cię zainteresować

Pozwól mi szukać siebie - konkurs recytatorski Kultura

Pozwól mi szukać siebie - konkurs recytatorski

Pozwól mi szukać siebie Kultura

Pozwól mi szukać siebie

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Sieradz Lubię – Lato w mieście Rozrywka

Sieradz Lubię – Lato w mieście

Komentarze