Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Dystrybucja jodku potasu w przypadku zagrożenia radiacyjnego

Dystrybucja jodku potasu w przypadku zagrożenia radiacyjnego


Stosownie do zaleceń administracji centralnej, samorządy włączyły się do działań prewencyjnych, przygotowujących do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Sieradz także uczestniczy w przygotowaniach

Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która informuje, że rosyjskie działania militarne w Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. Nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu.

Otwarcie punktów nastąpi wyłącznie w chwili wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, po decyzji władz krajowych o konieczności wydawania tabletek z jodkiem potasu mieszkańcom. Do tego czasu punkty dystrybucji są nieczynne.

Lista punktów dystrybucji na terenie Sieradza dostępna jest w załączniku na dole strony.


Zdjęcie poglądowe: Obraz autorstwa Racool_studio na Freepik

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Charakterystyka produktu - jodek potasu. 01.12.2022 pdf 1,1 MB 2
2 Lista punktów dystrybucji na terenie Sieradza 19.10.2022 pdf 73,63 KB 46
3 Ulotka informacyjna MSWiA 17.10.2022 pdf 62,12 MB 26

Komentarze