Post

aktualność

Aktualność Drogowe umowy

Drogowe umowy

W sieradzkim magistracie podpisano dwie ważne umowy związane z infrastrukturą drogową. Ich łączna wartość, to 3,3 mln zł.

Umowy podpisał Paweł Osiewała, prezydent Miasta oraz Maria Karbowiak, prezes firmy Bud-Trans z Sieradza, której oferta okazała się najkorzystniejsza w obu postępowaniach. W pierwszym, dotyczącym wykonania remontu nawierzchni dróg gminnych sieradzka firma zaproponowała za swoje usługi 1,1 mln zł. (do przetargu przystąpiło jeszcze przedsiębiorstwo Pabich s.c. ze Zduńskiej Woli, jednak ta oferta została odrzucona). 
Z kolei do przetargu na modernizację ul. Dzigorzewskiej stanęły cztery firmy. W tym przypadku oferta firmy Bud-Trans opiewała na 2,2 mln zł.
W ramach inwestycji na ul. Dzigorzewskiej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 83 (ul. Wojska Polskiego) do granic miasta zyska nową nawierzchnię, odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Po przebudowie pojawią się także miejsca postojowe w pasie drogowym oraz wykonane zostanie włączenie ul. Dzigorzewskiej w ul. Wojska Polskiego. Przy okazji prac drogowych modernizacja obejmie również wykonanie konserwacji odcinka rowu odwadniającego i wykonanie dwóch przepustów na wspomnianym rowie oraz likwidację istniejącego rowu wzdłuż ulicy.

Może Cię zainteresować

Konkursy ekologiczne 2019 Komunikaty

Konkursy ekologiczne 2019

Wyróżnienie dla sieradzkich żołnierzy Inne

Wyróżnienie dla sieradzkich żołnierzy

Mikrogranty 2019. Czas na realizację Relacje

Mikrogranty 2019. Czas na realizację

Budka dla skrzydlatych Komunikaty

Budka dla skrzydlatych

Komentarze