Post

aktualność

Aktualność Drogowe umowy

Drogowe umowy

W sieradzkim magistracie podpisano dwie ważne umowy związane z infrastrukturą drogową. Ich łączna wartość, to 3,3 mln zł.

Umowy podpisał Paweł Osiewała, prezydent Miasta oraz Maria Karbowiak, prezes firmy Bud-Trans z Sieradza, której oferta okazała się najkorzystniejsza w obu postępowaniach. W pierwszym, dotyczącym wykonania remontu nawierzchni dróg gminnych sieradzka firma zaproponowała za swoje usługi 1,1 mln zł. (do przetargu przystąpiło jeszcze przedsiębiorstwo Pabich s.c. ze Zduńskiej Woli, jednak ta oferta została odrzucona). 
Z kolei do przetargu na modernizację ul. Dzigorzewskiej stanęły cztery firmy. W tym przypadku oferta firmy Bud-Trans opiewała na 2,2 mln zł.
W ramach inwestycji na ul. Dzigorzewskiej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 83 (ul. Wojska Polskiego) do granic miasta zyska nową nawierzchnię, odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Po przebudowie pojawią się także miejsca postojowe w pasie drogowym oraz wykonane zostanie włączenie ul. Dzigorzewskiej w ul. Wojska Polskiego. Przy okazji prac drogowych modernizacja obejmie również wykonanie konserwacji odcinka rowu odwadniającego i wykonanie dwóch przepustów na wspomnianym rowie oraz likwidację istniejącego rowu wzdłuż ulicy.

Może Cię zainteresować

Ile osób wytwarza odpady komunalne? Komunikaty

Ile osób wytwarza odpady komunalne?

Czytaj i wygrywaj Inne

Czytaj i wygrywaj

Masz Głos startuje z kolejną edycją Komunikaty

Masz Głos startuje z kolejną edycją

Piknik integracyjny 2019 Relacje

Piknik integracyjny 2019

Komentarze