Post

aktualność

Aktualność Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica

Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Starowarckiej, a także na budowę odcinka nowo projektowanej drogi od. ul. Armii Krajowej w kierunku ul. 3.Maja.

W przypadku pierwszej z ulic, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca sierpnia tego roku. Prace polegać będą na wykonaniu nowej nawierzchni na odcinku blisko 170 m (od skrzyżowania z ul. Bazylika do przebudowanej już części w sąsiedztwie marketu Leroy Merlin). Oprócz nawierzchni zbudowane zostaną także chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza wodociągowe, przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie uliczne. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 8 kwietnia.

Natomiast chętni na budowę nowej drogi w rejonie ul. Armii Krajowej mają czas na złożenie swoich ofert do 3 kwietnia. Co dokładnie obejmuje inwestycja? Zakres prac dotyczy budowy blisko półkilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania ze wspomnianą wyżej ulicą powiatową w kierunku ul. 3.Maja na osiedlu "Za szpitalem". Dokładnie będzie to włączenie nowej ulicy w ul. Armii Krajowej i wykonanie połączeń z drogami osiedlowymi; odwodnienie pasa drogowego oraz budowę oświetlenia ulicznego. Opracowany przez firmę Niwella projekt budowlany przewiduje również wykonanie placu w kształcie koła umożliwiającego zawracanie (na wysokości szczytu bloku "Zielonego osiedla). Wraz z drogą pojawią się chodniki i ciągi rowerowo-piesze.
inwestycja ma być zrealizowana do końca października 2019 r.

Rysunki poglądowe przedstawiający przybliżony przebieg nowej ulicy w rejonie osiedla "Za szpitalem"Może Cię zainteresować

Widzewiacy dla szpitala Relacje

Widzewiacy dla szpitala

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie Zdrowie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie

Sieradz lubię TV - 22.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 22.05.2020

Nocne przymrozki Inne

Nocne przymrozki

Komentarze