Post

aktualność

Aktualność Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica

Drogowe inwestycje: Starowarcka i nowa ulica

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Starowarckiej, a także na budowę odcinka nowo projektowanej drogi od. ul. Armii Krajowej w kierunku ul. 3.Maja.

W przypadku pierwszej z ulic, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do końca sierpnia tego roku. Prace polegać będą na wykonaniu nowej nawierzchni na odcinku blisko 170 m (od skrzyżowania z ul. Bazylika do przebudowanej już części w sąsiedztwie marketu Leroy Merlin). Oprócz nawierzchni zbudowane zostaną także chodniki, zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza wodociągowe, przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie uliczne. Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 8 kwietnia.

Natomiast chętni na budowę nowej drogi w rejonie ul. Armii Krajowej mają czas na złożenie swoich ofert do 3 kwietnia. Co dokładnie obejmuje inwestycja? Zakres prac dotyczy budowy blisko półkilometrowego odcinka drogi od skrzyżowania ze wspomnianą wyżej ulicą powiatową w kierunku ul. 3.Maja na osiedlu "Za szpitalem". Dokładnie będzie to włączenie nowej ulicy w ul. Armii Krajowej i wykonanie połączeń z drogami osiedlowymi; odwodnienie pasa drogowego oraz budowę oświetlenia ulicznego. Opracowany przez firmę Niwella projekt budowlany przewiduje również wykonanie placu w kształcie koła umożliwiającego zawracanie (na wysokości szczytu bloku "Zielonego osiedla). Wraz z drogą pojawią się chodniki i ciągi rowerowo-piesze.
inwestycja ma być zrealizowana do końca października 2019 r.

Rysunki poglądowe przedstawiający przybliżony przebieg nowej ulicy w rejonie osiedla "Za szpitalem"Może Cię zainteresować

USC pracuje krócej Komunikaty

USC pracuje krócej

Policjanci na wycieczce Relacje

Policjanci na wycieczce

Żywa lekcja WOS Edukacja

Żywa lekcja WOS

"Zielony ryneczek" otwarty Inwestycje

"Zielony ryneczek" otwarty

Komentarze