Post

aktualność

Aktualność Double Double Duo

Double Double Duo


W roku 2019 Międzynarodowy Dzień Akordeonu w PSM I st. w Sieradzu obchodzono z lekkim opóźnieniem, ale za to przez dwa dni. Do świętujących akordeonistów przyłączyli się również klarneciści, gdyż w duecie ze znakomitym akordeonistą Michaelem Bridgem wystąpił klarnecista – Kornel Wolak.

W pierwszej odsłonie Double Double Duo, bo taką nazwę zespołu przyjęli kanadyjscy muzycy, dało ponad godzinny koncert na scenie Sali Koncertowej sieradzkiej szkoły muzycznej. Mieliśmy okazję posłuchać utworów Jana Sebastiana Bacha nie tylko w typowo barokowej aranżacji, ale również Bacha na rockowo.
Panowie zaskoczyli słuchaczy Chopinem w opracowaniu na klarnet i fortepian.
Na  fortepianie muzycy również zagrali utwór na cztery ręce.
Wśród prezentowanych kompozycji znalazły się również motywy ze ścieżek dźwiękowych różnych filmów, folkowa muzyka kanadyjska, bułgarska, nieśmiertelne Tico Tico oraz Polka Dziadek.
Koncert, który zakończył się bisem i owacjami na stojąco w niezwykle ciekawy sposób prowadził pan Kornel Wolak.
Drugiego dnia uczniowie oraz pedagodzy, również z innych szkół regionu łódzkiego wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez tych wybitnych muzyków. Pan Kornel Wolak ćwiczył wybrane aspekty gry klarnetowej z młodzieżą, zaś Michael Bridge zaprezentował tylko niektóre, z niemającej końca listy, możliwości akordeonu cyfrowego, na którym grał podczas wtorkowego koncertu.
Organizatorem tej wspaniałej dwudniowej imprezy była Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA, Zespół Pałacowo – Parkowy w Małkowie, a wsparcie finansowe, za co dziękują uczniowie, pedagodzy i melomani, nadeszło ze strony NZOZ Zdrowie.

Materiały organizatora

Może Cię zainteresować

Grudzień w Kinie Teatr Rozrywka

Grudzień w Kinie Teatr

II Rajd Sieradzkich Przedszkolaków Relacje

II Rajd Sieradzkich Przedszkolaków

To już 100 lat. Gala jubileuszowa TPD Relacje

To już 100 lat. Gala jubileuszowa TPD

Na pumptracku tylko w kasku Inwestycje

Na pumptracku tylko w kasku

Komentarze