Post

aktualność

Aktualność Dokumentacja na ośrodek w Sieradzu-Męce

Dokumentacja na ośrodek w Sieradzu-Męce

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację ośrodka wypoczynkowego w Sieradzu-Męce. Urząd na inwestycję pozyskał ponad 3 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.   

Głównym celem projektu przebudowy ośrodka w podsieradzkiej Rudzie jest rozwój gospodarki turystycznej poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych Sieradza i obszarów wchodzących w skład tzw. Aktywnej Doliny Rzeki Warty. Projekt polega przede wszystkim na modernizacji, wybudowaniu i przebudowaniu obiektów znajdujących się na terenie ośrodka, m. in: domków wypoczynkowych, zaplecza kuchennego, sanitarno-higienicznego. Wyposażenia w sprzęt do sportów i rekreacji. Stworzenie zaplecza relaksacyjnego spa&wellness: banie ruskie, jacuzzi, sauna a także zagospodarowaniu zieleni, na wytyczeniu ścieżek i alejek na terenie ośrodka.
Według założeń, stare domki, które pamiętają jeszcze czasy, gdy zlokalizowane były na terenie parku Staromiejskiego w Sieradzu, zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstanie 14 nowych. Wszystkie domki wyposażone będą nie tylko w miejsca do spania, ale także w aneks kuchenny oraz sanitarny.
Zrewitalizowany zostanie również basen oraz staw, przy którym pojawi się molo i mały mostek. Zmodernizowane będzie także boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na tym pierwszym pojawi się nowa nawierzchnia. Ośrodek doposażony zostanie w nową  infrastrukturę pozwalającą uprawiać sporty drużynowe.
W ośrodku w Rudzie utworzone zostanie także miejsce do karawaningu. Przewiduje się wykonanie  trzech miejsc przeznaczonych na samochody lub przyczepy turystyczne. Stanowiska będą wyposażone w szafki z możliwością podłączenia się do energii elektrycznej oraz punkty czerpania wody. Miejsca dla pojazdów turystycznych wykonane będą w formie utwardzenia w otoczeniu zieleni.
Przy wjeździe na teren ośrodka oraz w innych miejscach przy drogach dojazdowych i drodze publicznej, zaplanowano do realizacji tablice kierunkowo-informacyjne, zawierające informacje reklamowe oraz ułatwiające dojazd do ośrodka.

Realizacja projektu jest spójna z innymi projektami mającymi na celu podniesienie wartości turystycznej, zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, tworzeniu atrakcyjnych miejsc do spędzania czasu wolnego, m.in. z zagospodarowaniem terenów przy rzece Warcie (budowa basenów, rewitalizacja plaży), zagospodarowaniem parku im. A. Mickiewicza czy przebudową obiektów sportowych na MOSiR

Oferty w przetargu, który obejmuje również nadzór autorski nad inwestycją, należy składać do 19 marca. Zwycięzca postępowania będzie miał czas na wykonanie dokumentacji do końca lipca tego roku. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 r. 


Wartość projektu: 4 632 686,33  zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego to 3 072 876,61 zł.


Może Cię zainteresować

Podziel się doświadczeniem Inne

Podziel się doświadczeniem

Wrzesień w Kino Teatr Kultura

Wrzesień w Kino Teatr

Nabór wniosków o udzielenie dotacji Inne

Nabór wniosków o udzielenie dotacji

Weekendowe utrudnienia w ruchu Komunikaty

Weekendowe utrudnienia w ruchu

Komentarze