Post

aktualność

Aktualność Dokumentacja na ośrodek w Sieradzu-Męce

Dokumentacja na ośrodek w Sieradzu-Męce

Sieradzki magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację ośrodka wypoczynkowego w Sieradzu-Męce. Urząd na inwestycję pozyskał ponad 3 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.   

Głównym celem projektu przebudowy ośrodka w podsieradzkiej Rudzie jest rozwój gospodarki turystycznej poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych Sieradza i obszarów wchodzących w skład tzw. Aktywnej Doliny Rzeki Warty. Projekt polega przede wszystkim na modernizacji, wybudowaniu i przebudowaniu obiektów znajdujących się na terenie ośrodka, m. in: domków wypoczynkowych, zaplecza kuchennego, sanitarno-higienicznego. Wyposażenia w sprzęt do sportów i rekreacji. Stworzenie zaplecza relaksacyjnego spa&wellness: banie ruskie, jacuzzi, sauna a także zagospodarowaniu zieleni, na wytyczeniu ścieżek i alejek na terenie ośrodka.
Według założeń, stare domki, które pamiętają jeszcze czasy, gdy zlokalizowane były na terenie parku Staromiejskiego w Sieradzu, zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstanie 14 nowych. Wszystkie domki wyposażone będą nie tylko w miejsca do spania, ale także w aneks kuchenny oraz sanitarny.
Zrewitalizowany zostanie również basen oraz staw, przy którym pojawi się molo i mały mostek. Zmodernizowane będzie także boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na tym pierwszym pojawi się nowa nawierzchnia. Ośrodek doposażony zostanie w nową  infrastrukturę pozwalającą uprawiać sporty drużynowe.
W ośrodku w Rudzie utworzone zostanie także miejsce do karawaningu. Przewiduje się wykonanie  trzech miejsc przeznaczonych na samochody lub przyczepy turystyczne. Stanowiska będą wyposażone w szafki z możliwością podłączenia się do energii elektrycznej oraz punkty czerpania wody. Miejsca dla pojazdów turystycznych wykonane będą w formie utwardzenia w otoczeniu zieleni.
Przy wjeździe na teren ośrodka oraz w innych miejscach przy drogach dojazdowych i drodze publicznej, zaplanowano do realizacji tablice kierunkowo-informacyjne, zawierające informacje reklamowe oraz ułatwiające dojazd do ośrodka.

Realizacja projektu jest spójna z innymi projektami mającymi na celu podniesienie wartości turystycznej, zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, tworzeniu atrakcyjnych miejsc do spędzania czasu wolnego, m.in. z zagospodarowaniem terenów przy rzece Warcie (budowa basenów, rewitalizacja plaży), zagospodarowaniem parku im. A. Mickiewicza czy przebudową obiektów sportowych na MOSiR

Oferty w przetargu, który obejmuje również nadzór autorski nad inwestycją, należy składać do 19 marca. Zwycięzca postępowania będzie miał czas na wykonanie dokumentacji do końca lipca tego roku. Inwestycja ma zakończyć się w 2020 r. 


Wartość projektu: 4 632 686,33  zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego to 3 072 876,61 zł.


Może Cię zainteresować

Ekologiczne spektakle Relacje

Ekologiczne spektakle

Festiwalu Recyklingu 2019. Sieradz bierze oddech Komunikaty

Festiwalu Recyklingu 2019. Sieradz bierze oddech

Wesołych Świąt Inne

Wesołych Świąt

Festiwal Recyklingu 2019 Inne

Festiwal Recyklingu 2019

Komentarze