Post

aktualność

Aktualność Dni Sieradza. Olimpijczycy

Dni Sieradza. Olimpijczycy


Mogliśmy ich podziwiać na Igrzyskach Olimpijskich od Tokyo po Rio de Janeiro. Do Sieradza na Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka przyjechało kilkudziesięciu polskich sportowców, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach. Ci dorośli olimpijczycy kibicowali młodym sportowcom, którzy uczestniczyli w Igrzyskach Sieradzkich Przedszkolaków.

- Jest mi niezmiernie miło, że wśród nas jest wielu wspaniałych sportowców i osoby, które wspierają sport. Jesteśmy tutaj między innymi aby przekazać ten dobry fluid, który ciągle w nas drzemie, aby także i tutaj na tym wspaniałym obiekcie w Sieradzu wychować kolejnych olimpijczyków - mówił Mieczysław Nowicki, dwukrotny medalista olimpijski w kolarstwie a obecnie wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wśród kilkudziesięciu olimpijczyków, którzy przyjechali do Sieradza znaleźli się m.in. Tadeusz Mytnik (kolarz, srebrny medalista olimpijski), Jerzy Rybicki (mistrz olimpijski w boksie z Montrealu w 1976r.), Kajetan Broniewski (wioślarz, uczestnik aż trzech Igrzysk: Seul 1998, Barcelona 1992, Atlanta 1996). Nie zabrakło też sieradzan, którzy reprezentowali miasto i kraj na zawodach olimpijskich. Znicz olimpijski zapalał Artur Kozłowski (maratończyk, Rio de Janeiro 2016) a nagrody przedszkolakom wręczała Anna Pacholak-Guzowska (sprinterka na Igrzyskach w Atenach w 2004 r.). Na sieradzkim stadionie obecny był również urodzony w Burzeninie Kazimierz Maranda, długodystansowiec, uczestnik Olimpiady w Monachium w 1972 r.

- Dziękuję za to, że jesteście z nami. To bardzo ważna chwila, ponieważ pokazujecie tym najmniejszym sieradzanom, i nie tylko, że warto. Że warto wkładać wysiłek podczas ćwiczeń na salach treningowych i boiskach aby zdobywać najwyższe cele - mowił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Może Cię zainteresować

Sześćiu chętnych na budowę sali przy SP4 Inwestycje

Sześćiu chętnych na budowę sali przy SP4

Jeszcze będzie sportowo Sport

Jeszcze będzie sportowo

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy Rozrywka

Spływy kajakowe - ruszyły zapisy

Stypendia i nagrody sportowe dla najlepszych Sport

Stypendia i nagrody sportowe dla najlepszych

Komentarze