Post

aktualność

Aktualność Dni Sieradza. Jarmark i tenorzy

Dni Sieradza. Jarmark i tenorzy


Za nami pierwszy weekend tegorocznych Dni Sieradza. Gorąco było nie tylko z powodu pogody, ale też atrakcji, które przygotowane zostały dla mieszkańców miasta.

Z perspektywy tych kilkuletnich sieradzan, zwłaszcza dziewczynek, wydarzeniem pierwszego weekendu Dni Sieradza był bez wątpienia występ zespołu "My3". Natka, Jutka i "Gefi" tworzące trio spowodowały, że przed sceną na placu przy sieradzkim Tatrze Miejskim, pojawiły się tłumy fanek grupy.

Oczywiście dziewczyny z "My3" nie były jedyną atrakcją Jarmarku Urszulańskiego. Muzyczną gwiazdą wydarzenia był również Janusz Laskowski. Tradycyjnie też można było skorzystać z oferty straganów, skosztować pyszności przyrządzanych przez Siostry, a także obejrzeć pokazy kuglarskie czy wziąć udział z loterii fantowej. W czasie Jarmarku podsumowane także konkurs o  św. Urszuli Ledóchowskiej.
Na Rynku zaś w Strefie Zdrowia Medany można było skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Na dzieci czekały zaś kolejne atrakcje w postaci m.in. miniboisk do gry w "nogę" czy koszykówkę.

Niedziela to zaś koncert "10 tenorów", którzy przy wypełnionym publicznością widowni amfiteatru w parku Staromiejskim, zaśpiewali najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe, jak i również te muzyki popularnej.

To oczywiście nie koniec Dni Sieradza 2019. Kolejne wydarzenia już w następny weekend. W sobotę 8 czerwca w tym samym miejscu wystąpią muzyczne gwiazdy tegorocznych Dni Sieradza. Będzie to grupa "Tulia" oraz "Dżem". Początek koncertów zaplanowano na godz. 20.00.

Również w amfiteatrze zaplanowano kabaretowy finał święta Miasta. W tym roku widzów będą bawić kabarety "Weźrzesz" oraz "pod Wyrwigroszem".

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Sieradza 2019

Może Cię zainteresować

Dni Sieradza 2019. Święta patronka Relacje

Dni Sieradza 2019. Święta patronka

Dni Sieradza. Wehikuł czasu... Relacje

Dni Sieradza. Wehikuł czasu...

Dni Sieradza 2019 Kultura

Dni Sieradza 2019

Dni Sieradza. Tulia a na deser Dżem Kultura

Dni Sieradza. Tulia a na deser Dżem

Komentarze