Post

aktualność

Aktualność Dni Sieradza. Jarmark i tenorzy

Dni Sieradza. Jarmark i tenorzy


Za nami pierwszy weekend tegorocznych Dni Sieradza. Gorąco było nie tylko z powodu pogody, ale też atrakcji, które przygotowane zostały dla mieszkańców miasta.

Z perspektywy tych kilkuletnich sieradzan, zwłaszcza dziewczynek, wydarzeniem pierwszego weekendu Dni Sieradza był bez wątpienia występ zespołu "My3". Natka, Jutka i "Gefi" tworzące trio spowodowały, że przed sceną na placu przy sieradzkim Tatrze Miejskim, pojawiły się tłumy fanek grupy.

Oczywiście dziewczyny z "My3" nie były jedyną atrakcją Jarmarku Urszulańskiego. Muzyczną gwiazdą wydarzenia był również Janusz Laskowski. Tradycyjnie też można było skorzystać z oferty straganów, skosztować pyszności przyrządzanych przez Siostry, a także obejrzeć pokazy kuglarskie czy wziąć udział z loterii fantowej. W czasie Jarmarku podsumowane także konkurs o  św. Urszuli Ledóchowskiej.
Na Rynku zaś w Strefie Zdrowia Medany można było skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Na dzieci czekały zaś kolejne atrakcje w postaci m.in. miniboisk do gry w "nogę" czy koszykówkę.

Niedziela to zaś koncert "10 tenorów", którzy przy wypełnionym publicznością widowni amfiteatru w parku Staromiejskim, zaśpiewali najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe, jak i również te muzyki popularnej.

To oczywiście nie koniec Dni Sieradza 2019. Kolejne wydarzenia już w następny weekend. W sobotę 8 czerwca w tym samym miejscu wystąpią muzyczne gwiazdy tegorocznych Dni Sieradza. Będzie to grupa "Tulia" oraz "Dżem". Początek koncertów zaplanowano na godz. 20.00.

Również w amfiteatrze zaplanowano kabaretowy finał święta Miasta. W tym roku widzów będą bawić kabarety "Weźrzesz" oraz "pod Wyrwigroszem".

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Sieradza 2019

Komentarze