Post

aktualność

Aktualność Dni Sieradza 2019. Święta patronka

Dni Sieradza 2019. Święta patronka


Od uroczystego nabożeństwa i tradycyjnego odpustu w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej rozpoczęły się tegoroczne Dni Sieradza. Wydarzenie, jego miejsce i czas nie były przypadkowe. 29 maja przypada bowiem rocznica śmierci świętej, która od 2006 r. jest patronką Miasta.

Nabożeństwo z udziałem mieszkańców miasta, delegacji służb mundurowych, organizacji pozarządowych, radnych, władz miejskich i powiatowych koncelebrował biskup Diecezji Włocławskiej ks. Wiesław Mering. Nabożeństwo odbyło się dokładnie w 80. rocznicę śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej. Założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zasłużona w kształtowaniu opinii elit europejskich na temat Polski została beatyfikowana w 1983 r. a w 2003 r. kanonizowana przez Jana Pawła II. Święta czynnie przyczyniła się do uratowania popadającego w ruinę sieradzkiego klasztoru podominikańskiego, w którym do dzisiaj mieszkają i pracują siostry Urszulanki.

Środowe nabożeństwo to nie jedyny akcent związany ze św. Urszulą Ledóchowską. Już w sobotę odbędzie się Jarmark Urszulański.Tegoroczna edycja będzie już jego trzynastą odsłoną. Na placu przed Teatrem Miejskim i na ul. Dominikańskiej pojawią się nie tylko stragany ale także atrakcje skierowane dla małych i dużych. Muzyczną gwiazdą jarmarku będzie Janusz Laskowski. Tego samego dnia swój dzień będą miały również dzieci i to właśnie dla nich skierowana będzie specjalna strefa zabaw na Rynku oraz koncert grupy "MY3".
1 czerwca na Rynku pojawi się również "Strefa na Zdrowie Polpharmy". W jej ramach sieradzanie będą mogli wykonać bezpłatne badania i konsultacje.

Dzień wcześniej (31 maja) na stadionie zorganizowane zostaną Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka. Swój przyjazd zapowiedziało blisko 30 olimpijczyków. Wydarzeniem towarzyszącym obchodom Dnia Olimpijczyka będą Igrzyska Przedszkolaków.

2 czerwca w sieradzkim amfiteatrze zaplanowano natomiast  koncert "10 tenorów". Najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe, jak i również te muzyki popularnej zaśpiewają muzycy z Polski i Ukrainy.


Szczegółowe informacje dotyczące Dni Sieradza 2019

Komentarze