Post

aktualność

Aktualność Dni Sieradza 2019

Dni Sieradza 2019

Muzycznie, kabaretowo, sportowo, prozdrowotnie, dla dzieci, młodzieży i seniorów. Startują Dni Sieradza 2019

- Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi - wyjaśnia Jadwiga Maciejewska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miasta w Sieradzu. W tym roku na mieszkańców miasta, jak i osoby przyjezdne czeka tradycyjnie wiele atrakcji, związanych ze sportem, kulturą, muzyką i zdrowiem.
- Już teraz zapraszam wszystkich na Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka, które w tym roku organizujemy na sieradzkim stadionie. Swój przyjazd zapowiedziało blisko 30 olimpijczyków - wyjaśnia Władysław Maciejewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzeniem towarzyszącym obchodom Dnia Olimpijczyka będą Igrzyska Przedszkolaków. Ta impreza ciesząca się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem odbędzie się 31 maja na stadionie miejskim.

Stałym elementem Dni Sieradza jest oczywiście Jarmark Urszulański. Tegoroczna edycja będzie już jego trzynastą odsłoną (1 czerwca). Na placu przed Teatrem Miejskim i na ul. Dominikańskiej pojawią się nie tylko stragany ale także atrakcje skierowane dla małych i dużych. Muzyczną gwiazdą jarmarku będzie Janusz Laskowski. Tego samego dnia swój dzień będą miały również dzieci i to właśnie dla nich skierowana będzie specjalna strefa zabaw na Rynku oraz koncert grupy "MY3".
1 czerwca na Rynku pojawi się również "Strefa na Zdrowie Polpharmy". W jej ramach sieradzanie będą mogli wykonać bezpłatne badania i konsultacje:

2 czerwca w sieradzkim amfiteatrze zaplanowano koncert "10 tenorów". - Najsłynniejsze utwory operowe, operetkowe, jak i również te muzyki popularnej zaśpiewają muzycy z Polski i Ukrainy - tłumaczy Romuald Erenc.

W sobotę 8 czerwca w tym samym miejscu wystąpią muzyczne gwiazdy tegorocznych Dni Sieradza. Będzie to grupa "Tulia" oraz "Dżem". Początek koncertów zaplanowano na godz. 20.00.

Również w amfiteatrze zaplanowano kabaretowy finał święta Miasta. W tym roku widzów będą bawić kabarety "Weźrzesz" oraz "pod Wyrwigroszem".Szczegółowe informacje dotyczące Dni Sieradza 2019


Komentarze