Post

aktualność

Aktualność Defibrylatory dla Sieradza

Defibrylatory dla Sieradza


Defibrylator to trudne do wymówienia słowo, ale oznacza najprostsze urządzenie do ratowania życia, kiedy dochodzi do ciężkich zaburzeń pracy serca. O dwa nowe defibrylatory AED, dzięki darowiźnie firmy Budvar Centrum wzbogaciło się właśnie Miasto Sieradz.

- Pamiętam, jak Pan Marek Trzciński, skontaktował się z naszym urzędem i spytał się, czy Sieradz byłby zainteresowany pozyskaniem dwóch defibrylatorów, które mogłyby służyć mieszkańcom, ale również i gościom naszego miasta, do bezpośredniego ratowania życia. Pomyślałem sobie, że to bardzo miły gest ze strony firmy Budvar. Cenne jest to, że ci, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa, potrafią dzielić się tym, co mają i dostrzegają takie potrzeby. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Defibrylatory, które podarowane zostały przez firmę Budvar zamontowane zostaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sieradzu (park Broniewskiego) oraz w Open Hair Cafe na sieradzkim Rynku. - Postanowiliśmy przeznaczyć środki finansowe na zakup prezentów, które będą służyć mieszkańcom Zduńskiej Woli [dwa urządzenia przekazane zostały także Zduńskiej Woli - red.] i Sieradza. Te społeczności są nam najbliższe – tutaj mieszkamy, pracujemy i tutaj także chcemy pomagać, zwłaszcza w obszarze profilaktyki, ochrony życia i zdrowia. Planując akcję, pragnęliśmy podkreślić także, że darczyńcami są także nasi pracownicy i klienci, którzy pozwalają nam na rozwój firmy i marki - wyjaśniają Marek Trzciński i Paweł Trzciński, z firmy Budvar.
Warto podkreślić, że urządzenia są w pełni automatyczne. Podczas podejmowania akcji ratowniczej osoba, która wcześniej nie miała żadnego kontaktu z tego typu urządzeniem jest w stanie bezproblemowo jej obsłużyć.Urządzenie samo wykrywa czy potrzebne jest jego użycie, podaje głosowe komendy, w którym miejscu ustawić elektrody.

Może Cię zainteresować

Sieradz w czasie pandemii 16.04.2020 Relacje

Sieradz w czasie pandemii 16.04.2020

150 tys. zł na respiratory dla sieradzkiego szpitala Relacje

150 tys. zł na respiratory dla sieradzkiego szpitala

Sieradz w czasie pandemii Komunikaty

Sieradz w czasie pandemii

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz. 1 Komunikaty

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz. 1

Komentarze