Post

aktualność

Aktualność Darmowe przejazdy i zmiany w budżecie

Darmowe przejazdy i zmiany w budżecie

Zmiany w tegorocznym budżecie Miasta, zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego pod kątem rozwoju mieszkalnictwa wielorodzinnego, rozszerzeniem osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską  a także obniżka wynagrodzenia prezydenta. Na kolejnej sesji spotkali się sieradzcy radni miejscy.

Radni przyjęli uchwałę, która wprowadza bezpłatną komunikację miejską w Światowym Dniu Bez Samochodu, który co roku przypada 22 września. Jest to działanie proekologoiczne, która ma zachęcić sieradzan do rezygnacji w tym dniu z używania samochodów, co ma przyczynić się do zmniejszenia emisji spalin a także promować korzystanie z publicznych środków komunikacji. Bezpłatne pasażerowie sieradzkiego MPK będą mogli również podróżować 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. To z kolei przyczynić się ma do rozładowania wzmożonego w ten dzień ruchu, szczególnie w rejonach cmentarzy.

Zmiany w tegorocznym budżecie, które zostały przyjęte na ostatniej sesji związane są m.in. z otrzymaniem przez Urząd Miasta dotacji (1,9 mln zł) na przebudowę ul. Żabiej a także ponad 40 tys. zł na zakup sprzętu dla strażaków ochotników. Blisko 30 tys. zł Miasto przeznaczyło na wsparcie policji, co pozwoli na zwiększenie ilości policyjnych patroli w okresie wakacyjnym. 

Pensja Pawła Osiewały, prezydenta Sieradza została obniżona do kwoty 10.620 zł brutto, począwszy od lipca. Obniżka to efekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Na sesji grupa mieszkańcow miasta złożyła również projekt uchwały wraz z podpisami sieradzan, dotyczący wprowadzenia w Sieradzu programu in vitro. - Cieszę się, że taka inicjatywa powstała. Na pewno nad tym się pochylimy i komisje rady sa dobrym miejscem aby o tym rozmawiać. Nie chciałbym jednak, by tak ważna sprawa stała się przedmiotem kampanii politycznej w nadchodzących wyborach samorządowych. Uważam, że dobrym czasem dla tego tematu będzie już okres po wyborach - mówił Paweł Osiewała.

Po decyzjach urzędu i rady rozpoczął się również proces sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Reymonta, 11. Listopada, Braterstwa Broni i Bohaterów Września, co pozwoli na budowę w tym miejscu kolejnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Może Cię zainteresować

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie Inwestycje

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie

Setne urodziny pani Emilii Inne

Setne urodziny pani Emilii

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię

Komentarze