Post

aktualność

Aktualność Czas na wycieczki...

Czas na wycieczki...


Urząd Miasta Sieradza kolejny raz organizuje wakacyjne  wycieczki autobusowe dla mieszkańców miasta (dzieci, młodzieży, dorosłych). Osoby chętne na uczestniczenie w wycieczce prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miasta Sieradza.

Wycieczka do geotermii Poddębice i geotermii Uniejów w dniu 29.08.2019r – termin zgłoszenia do 27.08.2019r. do godz. 12.00;
Wycieczka do elektrowni i kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie oraz farmy wiatraków na Górze Kamieńsk w dniu 22.08.2019r – termin zgłoszenia do 20.08.2019 r. do godz. 12.00;

 Zgłoszenie prosimy przekazać :
- bezpośrednio do siedziby Urzędu Miasta Sieradza (Pl. Wojewódzki 1- pokój nr 46) składając pisemne zgłoszenie uwagi na RODO,
- dopuszcza się zgłoszenie telefoniczne (43/826-61-46) i uzupełnienie zgłoszenia pisemnego do końca tego samego dnia pracy.
Informacje jak również wzór zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza www.umsieradz.pl
Dysponujemy 44 miejscami na każdą wycieczkę. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej wycieczce. Miejsce zbiórki – Sieradz, Plac Wojewódzki, parking przed Urzędem Miasta

PROGRAMY WYCIECZEK
Wycieczka do geotermii Poddębice i geotermii Uniejów w dniu 29.08.2019r.
Godz. 08:10 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.
Energia geotermalna pochodzi z ciepła skał znajdujących się we wnętrzu ziemi, a geotermia to nic innego jak wykorzystanie tego ciepła. Ciepło kuli ziemskiej można „wydobywać” zarówno bezpośrednio od nagrzanych skał, jak i korzystając z gorących wód podziemnych oraz pary wodnej. Korzyści płynące z wykorzystania geotermii odkryli już starożytni Chińczycy i Rzymianie, a dzisiaj, dzięki postępowi technologicznemu, ta gałąź zielonej energetyki rozwija się niezwykle prężnie –szacuje się, że w 2013 r. dzięki geotermii na świecie pozyskano prawie 12 tys. MW. Do osiągnięcia tego wyniku swoją cegiełkę dołożyli również mieszkańcy Poddębic i Uniejowa.
Geotermia Poddębice - zwiedzanie
Park Zmysłów - Spacer po Ogrodzie  Zmysłów z elementami małej architektury: muzyczne gniazda, studnie echo, parawany akustyczne, zapachowe siedziska, wizualne dzwonki, kolorowe fontanny, mur sensualny, mur interaktywny, mega kalejdoskop, amfiteatr, huśtawki. Ogród składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji przestrzennej.
Geotermia Uniejów - zwiedzanie
Spacer po Uniejowie
Czas wolny
ok. godz. 15:30 – przyjazd do Sieradz. Zakończenie wycieczki.    

Wycieczka do elektrowni i kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie oraz farmy wiatraków na Górze Kamieńsk w dniu 22.08.2019r.
Godz. 09:00 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.
Przejazd do Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Platforma widokowa.
Kopalnia Bełchatów jest niekwestionowanym liderem polskiego górnictwa węgla brunatnego.   Kopalnia jest największą w Polsce kopalnią odkrywkową węgla brunatnego. To właśnie tutaj rozpoczyna się produkcja najtańszej energii elektrycznej w Polsce. Kopalnia eksploatuje złoża węgla brunatnego o zasobach przemysłowych 800,747 mln ton wydobywając rocznie ok. 40-42 mln ton „brunatnego złota”, co stanowi ponad 60% rocznego wydobycia tego surowca w Polsce.
Góra Kamieńsk – Elektrownia Wiatraków.
 Na podstawie wczesnych obserwacji oraz analiz rocznych pomiarów wiatrów, prowadzonych od 2001 roku na zwałowisku zewnętrznym Pola Bełchatów, podjęto decyzję budowy fermy wiatrowej. Wybudowano na powierzchni wierzchowiny 15 turbin o mocy 2 MW (każda), co daje całkowitą moc parku wiatrowego ok. 30 MW. Każda   z zainstalowanych turbin posiada trzy łopaty o długości 40 m. Elektrownia wiatrowa produkuje energię dla około 6 tys. gospodarstw.
Giganci Mocy - PGE Giganty Mocy to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Ekspozycja stanowi interaktywne centrum edukacji, które w sposób multimedialny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Wystawa skierowana jest do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz rodzin z dziećmi.
Ok. godz.  16:00 - 17:00 - przyjazd do Sieradza. Zakończenie imprezy.

Proponujemy następujące świadczenia:
•    Przejazd autokarem,
•    Przewodnik po Arboretum w Rogowie,
•    Bilet wstępu do Arboretum w Rogowie,
•    Bilet do Parku MIKROKOSMOS
•    Opieka pilota na trasie wycieczki,
•      Ubezpieczenie NNW Polska 5.000 PLN,
•    Opłaty drogowe,
•    Opłaty parkingowe.

Uwagi: Program jest ramowy i może ulec zmianie.                 
                                  

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 wycieczki oswiadczenie rodo 01.01.1970 docx 18,29 KB 40

Może Cię zainteresować

75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie Inne

75. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

Z dbałością o detale Inne

Z dbałością o detale

Koliba i Wnuka do przebudowy Inwestycje

Koliba i Wnuka do przebudowy

Sieradz lubię TV - 05.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 05.05.2020

Komentarze