Post

aktualność

Aktualność Cyja w Sieradzu

Cyja w Sieradzu

Wszystkich sieradzkich melomanów, a w szczególności miłośników muzyki akordeonowej zapraszamy na kolejną edycję muzycznych spotkań akordeonistów pod nazwą „Cyja  w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem”. W roku bieżącym nasze spotkanie zaplanowane jest na czwartek, 10 dzień stycznia w PSM I st. w Sieradzu.
   

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sieradza, a z ramienia mediów patronować nam będzie lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. Tematem spotkań akordeonistów w Sieradzu, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie akordeon w muzyce rozrywkowej, ludowej i w jazzie. O akordeonach, budowie, technice gry opowie przedstawiciel firmy Mengascini w Polsce, pan Hieronim Bartczak.

Program:
15:00 – powitanie uczestników i multimedialny wykład  Hieronima Bartczaka
16:00 – koncert uczniów szkół muzycznych w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Wieluniu i Sieradzu
Na wykład oraz koncert uczniów wstęp wolny.

18:00 – koncert Accorinet Klezmer Band
Bilety w cenie 20,00 zł na koncert AKB można nabyć w sekretariacie szkoły.

    Zespół Accorinet Klezmer Band w większości tworzą muzycy Filharmonii Kaliskiej. Oprócz tradycyjnych melodii żydowskich artyści posiadają w swoim dorobku własne kompozycje, nawiązujące do muzyki chasydzkiej, a także muzyki klezmerskiej opartej na gatunkach muzycznych pochodzących z różnych kultur. Wszystkie utwory wykonywane przez Accorinet Klezmer Band to własne aranżacje zespołu, w których nie brakuje świeżej emocji, wirtuozowskich popisów i swobodnej improwizacji. Muzycy ostatnio sięgają również po swing i tango w ujęciu klezmerskim.

ACCORINET KLEZMER BAND występuje w składzie:
Arkadiusz Hylewski – skrzypce
Marek Maciejewski – klarnet
Hieronim Bartczak – akordeon
Tobiasz Michna – kontrabas

    Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu, sieradzkie Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują sponsorom –  Urzędowi Miasta Sieradza, NZOZ „Zdrowie”, Restauracji McDonald`s w Sieradzu za przyczynienie się do uświetnienia tradycyjnych spotkań akordeonistów w Sieradzu.


Może Cię zainteresować

Wiejska a nie wiejska Inwestycje

Wiejska a nie wiejska

Dzigorzewska do remontu Inwestycje

Dzigorzewska do remontu

Pomoc społeczna. Konkurs ofert Komunikaty

Pomoc społeczna. Konkurs ofert

Dłuuuugi weekend w Sieradzu Komunikaty

Dłuuuugi weekend w Sieradzu

Komentarze