Post

aktualność

Aktualność COVID-19. Sztab kryzysowy w związku z sytuacją w sieradzkim szpitalu

COVID-19. Sztab kryzysowy w związku z sytuacją w sieradzkim szpitalu

Rozpoczęło się zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział biorą m.in. Mariusz Bądzior, starosta sieradzki oraz Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. O wszelkich informacjach będziemy informować na bieżąco.

- Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was byście na siebie uważali. Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia. Przypominam  Wam to od kilku miesięcy myjcie dokładnie ręce,noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne  , ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych zarażeniem - apeluje Paweł Osiewała.

Swój apel wystosowała też Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu. - Sieradzanie! Jak można zauważyć,  sytuacja w Naszym mieście nie jest ciekawa. Kierujemy więc prośbę do młodszych jak i tych starszych mieszkańców o rozwagę. Uważajcie na siebie i innych, ograniczajcie wyjazdy i wyjścia z domu do minimum. Sytuacja wymyka się spod kontroli, liczba zakażeń niepokojąco rośnie, ale musimy sobie z tym poradzić!
ZRÓBMY TO RAZEM! Nie dopuśćmy do tego, aby sytuacja była dramatyczna. Wiemy, że miejsca publiczne nie są już zamknięte, ale wytrzymajmy jeszcze trochę i spędźmy czas w domu. Nic się nie stanie, jeśli odwołamy kilka spotkań ze znajomymi czy wyjść na zakupy. Zdrowie jest ważniejsze! Nie pozwólmy, aby wirus dopadł większą ilość mieszkańców! Ostatnie tygodnie pozwoliły nam wykazać się kreatywnością, więc może warto to kontynuować? Nasze plany kolejny raz musiały zostać przełożone, ale nic z tym nie zrobimy. Staramy się postępować mądrze, co w obecnej sytuacji jest bardzo ważne.
Kochani, zostańcie w domu i powiedzcie NIE wirusowi!

Może Cię zainteresować

Magdalena Kowalczyk... było pięknie Rozrywka

Magdalena Kowalczyk... było pięknie

Sieradz lubię TV - 18.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 18.05.2020

Harcerska i Cierplikowskiego do przebudowy Inwestycje

Harcerska i Cierplikowskiego do przebudowy

XXVI sesja Rady Miejskiej. Zaproszenie na obrady Rada Miejska

XXVI sesja Rady Miejskiej. Zaproszenie na obrady

Komentarze