Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność COVID-19. Sytaucja epidemiologiczna w Sieradzu

COVID-19. Sytaucja epidemiologiczna w Sieradzu


W UM w Sieradzu odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego powołanego przez Pawła Osiewałę, prezydenta Sieradza. To konsekwencja sytuacji epidemiologicznej w Sieradzu.

Od wtorku 9 czerwca ponownie zamknięte zostaną place zabaw i siłownie zewnętrze. Mimo podjętych przygotowań swojej działalności nie wznowi Sieradzkie Centrum Kultury. Obiekty sportowe, takie jak stadion czy boiska zewnętrze nadal będą otwarte dla mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa zamknięta zostanie siłownia na terenie MOSiR.

Swoje zasady pracy zmienia także Urząd Miasta w Sieradzu. Nadal realizowane są wszystkie usługi, wprowadzone zostały ograniczenia. Do Biura Obsługi Klienta mogą wejść maksymalnie dwie osoby. Została też wydzielona oddzielna strefa dla Urzędu Stanu Cywilnego.

- Zobowiązałem MOPS oraz Straż Miejską do działań na rzecz najbardziej narażanych na skutki COVID-19. Do podopiecznych MOPS i seniorów będą rozwożone posiłki, by ograniczyć konieczność wychodzenia z domu – powiedział Paweł Osiewała. Seniorzy będą musieli także poczekać na otwarcie Domu Dziennego Pobytu oraz Klubu Seniora, które miały ruszyć w tym tygodniu.

Podczas posiedzenia sztabu kryzysowego dużo miejsca poświęcono placówkom oświatowym. Ostatecznie podjęto decyzję, że przedszkola będą nadal otwarte. Sytuacja w nich będzie codziennie monitorowana i w razie potrzeby będą podejmowane kolejne decyzje.

W sieradzkim szpitalu stwierdzono 80 przypadków zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu. Większość z nich przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Może Cię zainteresować

29. spotkanie DKK – „Mam na imię Lucy” Elizabeth Strout Kultura

29. spotkanie DKK – „Mam na imię Lucy” Elizabeth Strout

Sieradzanie zagrali dla WOŚP Relacje

Sieradzanie zagrali dla WOŚP

Sesja Rady Miejskiej. O dietach, szczepieniach i budżecie Rada Miejska

Sesja Rady Miejskiej. O dietach, szczepieniach i budżecie

Grand Prix dla Scanfilu Sport

Grand Prix dla Scanfilu

Komentarze