Post

aktualność

Aktualność Co Sieradz zyskał dzięki UE?

Co Sieradz zyskał dzięki UE?

Blisko 150 mln zł - tyle unijnych funduszy udało się pozyskać władzom Sieradza w ciągu 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z przynależności do UE i rozpatrując je tylko i wyłącznie pod kątem finansowym, to przez ostatnie 15 lat sieradzkiemu magistratowi i podległym mu instytucjom udało się pozyskać 148 247 181,43 zł dotacji z unijnego budżetu. Ogromna część z tych dotacji, bo ponad 133 mln zł przeznaczonych zostało na wsparcie tzw. twardych projektów, związanych chociażby z inwestycjami, np. budowa basenów nad rzeką Wartą, rewitalizacja plaży czy zakup nowych autobusów. Na tzw. miękkie projekty związane np. z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, zakładaniem własnych firm czy wymianę młodzieży trafiło ponad 14,5 mln zł.

Dzięki unijnej dotacji udało się od 2004 r. zrealizować 58 różnego rodzaju przedsięwzięć. Ich całkowita wartość to ponad 204 mln zł. Łatwo zatem policzyć, że dotacje z UE stanowiły blisko 75 proc. ich wartości.


O funduszach europejskich będzie można również porozmawiać już w najbliższą niedzielę.

12 maja w ramach szóstej już edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich na Rynku w Sieradzu rozstawione zostanie miasteczko symulatorów. Wśród atrakcji znajdą się m.in. symulator dachowania (konstrukcja z samochodem, który obraca się wokół własnej osi), refleksomierz, gogle VR, alkogogle wraz ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód oraz poczęstunek. Na tych wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę pojawią się na sieradzkim Rynku będą też czekać... roboty.
Wydarzenie będzie odbywać się w godzinach od 14.00 do 18.00.

Wydarzenia organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Może Cię zainteresować

Nocne przymrozki Inne

Nocne przymrozki

Pomoc dla NGO Inne

Pomoc dla NGO

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony Komunikaty

Urząd Stanu Cywilnego - nowe telefony

Sieradz lubię TV - 11.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 11.05.2020

Komentarze