Post

aktualność

Aktualność Co dalej z programem "Deszczówka"?

Co dalej z programem "Deszczówka"?

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zawiesił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Programu Priorytetowego: "Deszczówka - Gromadzenie wód opadowych".

Komunikat o zawieszeniu naboru na stronie WFOŚiGW pojawił się niespodziewanie, zaledwie dzień po tym, jak na ostatniej sesji miejscy radni przyjęli uchwałę o zasadach udzielania dotacji na dofinansowanie naziemnych i podziemnych zbiorników na wody opadowe, i w środku procesu składania wstępnych deklaracji uczestnictwa w projekcie, będących podstawą do przygotowania wniosku o dofinansowanie. Do 29 maja ze trony internetowej magistratu pobrano ich ponad 450.

Nie wiadomo, jakie będą dalsze losy programu "Deszczówka" a komunikat WFOŚiGW mówi tylko o tym, że nastąpiło to w "związku z trwającymi pracami nad zwiększeniem atrakcyjności i dostępności  oferty WFOŚiGW w Łodzi na realizację zadań związanych z gromadzeniem wód opadowych przez mieszkańców województwa łódzkiego".

Urząd Miasta Sieradza wysłał oficjalne pismo z pytaniem o przyszłość programu czy został on zawieszony celem udoskonalenia, czy z innych powodów.

Wstępne deklaracje od mieszkańców, którzy wyrażają gotowość wzięcia udziału w programie są nadal przyjmowane. Deklaracje można pobrać tutaj.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
Image by Roman Grac from Pixabay

Może Cię zainteresować

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Sieradz lubię TV - 15.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 15.05.2020

Sieradz lubię TV - 5.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 5.06.2020

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie Zdrowie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie

Komentarze