Post

aktualność

Aktualność Budowa ul. Górki Kłockiej rozpoczęta

Budowa ul. Górki Kłockiej rozpoczęta

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi przy Górce Kłockiej w Sieradzu. Inwestycja ma zakończyć się do końca 2020 roku

Całość prac to koszt prawie 3 milionów złotych z czego ponad milion dwieście tysięcy sfinansuje Fundusz Dróg Samorządowych. To ważne w czasie trudnej sytuacji finansowej samorządów i czasu walki z koronawirusem. Wykonawcą w systemie: zaprojektuj-wybuduj jest firma Bud Trans z Sieradza.

Oprócz drogi, wykonawca wybuduje chodnik, ścieżkę rowerową, zapewni oświetlenie led i odprowadzenie wód deszczowych. Przy ul. Górka Kłocka powstaną także dwie zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Górka Kłocka to strategiczna ulica z punktu widzenia inwestycji w mieście. Jej budowa zwiększy dostępność do terenów inwestycyjnych, przez co zwiększy atrakcyjność pobliskich nieruchomości dla potencjalnych inwestorów mogących zapewnić nowe miejsca pracy. Poprawi bezpieczeństwo i ułatwi dostęp dla użytkowników, którzy korzystają z niej by dojechać do już istniejących tu zakładów produkcyjnych. Droga znajduje się w pobliżu siedziby PSP w Sieradzu. Jej utwardzenie skróci czas dojazdu samochodów ratowniczo-gaśniczych do zgłaszanych zdarzeń.

Może Cię zainteresować

Absolutorium dla Prezydenta Sieradza Rada Miejska

Absolutorium dla Prezydenta Sieradza

Przetarg na remont trzech ulic Inwestycje

Przetarg na remont trzech ulic

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego Relacje

Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego

O inwestycjach w Sieradzu-Męce Relacje

O inwestycjach w Sieradzu-Męce

Komentarze