Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Boisko na plus

Boisko na plus


- Pamiętam, jak nie tak dawno, przyjeżdżałem do Sieradza, by rozpoczynać realizację modernizacji głównej płyty sieradzkiego stadionu. Dzisiaj znów jestem w Sieradzu i mogę symbolicznie przekazać pieniądze na wsparcie remontu trzeciej płyty boiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego

Na popularnym "boisku na oponach" odbyła się konferencja marszałka i samorządowców z terenu powiatu sieradzkiego, na której to wręczono czeki z dofinansowaniem w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus. Z budżetu  Województwa Łódzkiego udało się pozyskać 60 tys. zł dotacji. III płyta, kolejna, która będzie oddana piłkarzom sieradzkim do użytkowania. Wstrzymywaliśmy się z tą decyzją,  bo nie wiedzieliśmy czy to dofinansowanie od Pana Marszałka i całego zarządu ale również i radnych wojewódzkich otrzymamy. Ten sygnał do Sieradza popłynął i do samorządów powiatu sieradzkiego i to stało się przyczynkiem, ze te 340 tysięcy, które od Urzędu Marszałkowskiego wpłynie do naszych samorządów, zostanie zwielokrotnione. Powstaną piękne obiekty w naszych samorządach. Jeszcze raz dziękujemy za ten impuls. Cieszą mnie słowa Pana Marszałka, że jest kolejna edycja i zapewniam, że wszyscy jak tu stoimy, z pewnością takie wnioski ponownie złożymy – mówił podczas konferencji Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Tym razem przebudowa obejmie usunięcie dotychczasowej murawy na głębokości 3-4 cm, ułożenie geowłókniny, wyprofilowanie spadków boiska zasypką żwirowo-piaskową, ułożenie na zasypce rur drenarskich oraz wykonanie właściwych warstw konstrukcji płyty boiska. Po takich zabiegach wysiana zostanie nowa trawa oraz wykonany zostanie system zraszania płyty boiska. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną oraz piłkochwyty. Dodatkowo pod płytą boiska rozprowadzone zostaną kable elektryczne i odgromowe pod planowane w III etapie oświetlenie płyty boiska.

Przypomnijmy, że będzie to kolejny już etap modernizacji tego boiska. W ubiegłym roku powstało ogrodzenie wraz z bramą i furtkami oraz rozdzielnia elektryczna, której dotychczas w tym miejscu brakowało.


Może Cię zainteresować

Narodowy Spis Powszechny 2021. A Ty już spisałeś się? Komunikaty

Narodowy Spis Powszechny 2021. A Ty już spisałeś się?

Zapaśnicze lato Sport

Zapaśnicze lato

Sieradzka Strefa a Kibica. Hiszpania czy Włochy? Sport

Sieradzka Strefa a Kibica. Hiszpania czy Włochy?

XLVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

XLVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Komentarze